Mustaine ve King,Sonisphere hakkında konuştu!

thrash big 4 - Mustaine ve King,Sonisphere hakkında konuştu!

Revolver dergisi Kerry King ve Dave Mustaine ile görüşerek “Big Four” (Büyük Dörtlü) olarak anılan Sonisphere hakkında görüştü.

- “Big Four” turnesi nasıl ortaya çıktı?

King: Bir zamandır gerçekleştirilmesi için uğraşılan bir şeydi, bu sebeple herkes imzaladı. Sana şunu demeliyim, ilk kaydımızı piyasaya sürdüğümüzden beri, 27 senedir hiç kimse böyle bir şey yapamadı. Zamanı geldiği için bu olay şimdi gerçekleşiyor. Dünyadaki bütün ülkelerin bunu istemesi çok iyi, çok önemli. Neden bu kadar uzun zaman sonra yapıldığını bilmiyorum.

Mustaine: Bu festivalleri gerçekleştirebilme fırsatımız vardı ve daha önceden de Slayer ile birlikte özellikle Amerika ve Kanada’da popüler olan Carnage günlerimiz vardı. Benim açımdan, kişisel olarak, bunun hakkında bilgim yoktu. Lars (Ulrich) ile bir akşam yemek yerken o bana Slayer’ın turne menajeri ile 1,5 yıl önce her ne olursa olsun bu turnenin gerçekleşeceği konusu üzerine konuştuğunu söylediğinde ilk defa bu konu üzerinde düşündüm. Tanrım, iyi ki bunu 1,5 yıl önceden bilmiyordum çünkü her günümü “büyük bir gösterim var ve zaman yaklaşıyor” mantığıyla düşünürdüm her şeyi.

-Uzun bir süredir sanki kanlı bıçaklıymışsınız gibi görünüyordunuz. Özellikle Slayer ve Megadeth, Megadeth ve Metallica arasında büyük problemler var gibi görünüyordu. Bunu ne değiştirdi?

King: Megadeth ile birlikte çıktığımız Avusturalya ve Japonya turnesinden önce Revolver’ın Slayer sayısında, Dave ile birlikte yaptığımız röportajı okuyordum. Ve bu herifle halen neden arkadaş olmadığımızı hatırlayamadım. O dönemlerde neden üzüldüğümü hatırlayamadım. Böylece havaalanına gittiğimizde, onu yolcu salonunun dışında gördüm ve yanına gittim, elini sıktım ve “Selam ahbap, sanırım seninle 15 senedir konuşmuyoruz!” dedim. Ve dürüst olmak gerekirse, 25 sene önce gömdüğüm bu adamı hatırladım.

Mustaine: Biz sadece geri adım atıp”Big Four” ile dünyanın karşısına çıkıp her grubun bu noktaya ulaşmak için ayrı ayrı yollar çizdiğini görmeyi öğrendik. Bu turne benim için hayatıma bütünüyle bir bakış olacak. Konu üzerine ilk konuştuğum kişi Kirk (Hammett). Bir süre konuştuk sonrasında akşam yemeğinde James (Hetfield)’ın ve Lars (Ulrich)’in yanına oturdum ve bu cidden çok tuhaftı –dünyayı nasıl değiştirdiğimizi fark etmek. 20 sene önce muhtemelen böyle bir turne yapılamazdı. Bizler çok gençtik ve henüz ünlü olmakla çok iyi başa çıkamıyorduk.

-Slayer “Big Four”da neyi temsil ediyor?

King: Biz “Big Four”daki habisi temsil ediyoruz. Ve tarihi olarak bence thrashi en iyi şekilde sunduk ama açıkçası aynı çıkış noktasından hareket eden bu grupların kendilerine has karakterler yaratmış olduklarını görmek çok eğlenceli.

-Peki ya Megadeth?

Mustaine: Bizim sözlerimiz diğerlerinden biraz daha derin ama hepimiz buraya farklı yollardan ulaştık. Örneğin Slayer’ın şarkı sözleri Anthrax’dan çok farklı. Bizler dört bölmeli cam gibiyiz. Dört değişik stratejik nokta, hepsi de aynı mesajı veriyor.

Alıntıdır