Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Müslüman Caz Sanatçılarını İstanbul'da Buluşturan 'Ramazanda Caz Konserleri' Kapsamında Tunuslu Besteci ve Udi Anaouar Brahem'in İstanbul Arkeoloji Müzeleri Bahçesinde Verdiği Konseri İzledi


Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Müslüman caz sanatçılarını İstanbul'da buluşturan 'Ramazanda Caz Konserleri' kapsamında Tunuslu besteci ve udi Anaouar Brahem'in İstanbul Arkeoloji Müzeleri bahçesinde verdiği konseri izledi.

Hakan Erdoğan Productions'ın, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı'nın katkılarıyla ramazan ayı dolayısıyla bu yıl ilk kez düzenlediği 'Ramazanda Caz Konserleri' serisi başladı.

Müslüman caz sanatçılarını ağırlayan konser serisinin ilk konuğu, Tunuslu besteci ve udi Anaouar Brahem oldu. Sanatçıya, İstanbul Arkeoloji Müzeleri bahçesinde verdiği konserde perküsyonda Khaled Yassine, bas klarnette Klaus Gesing, elektrik basta Björn Meyer eşlik etti.

Konseri, Kültür ve Turizm Bakanı Günay ve eşi Gülten Günay, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Kurt ve çok sayıda davetli izledi. 'Ramazanda Caz Konserleri' kapsamında Müslüman caz sanatçısı Ahmad Jamal 17 Ağustos'ta Topkapı Sarayı Müzesi, Dhafer Youssef 18 Ağustos'ta, Dede Efendi Ensemble 20 Ağustos'ta ve İlhan Erşahin 21 Ağustos'ta İstanbul Arkeoloji Müzeleri, Abdullah İbrahim 24 Ağustos'ta Topkapı Sarayı, Aydın Esen ise ramazan temalı 'Aydın Esen Plays for Ramadan' başlıklı konseriyle 26 Ağustos'ta Arkeoloji Müzelerinde konser verecek.

Festivalin son konserinde Kudsi Erguner ve topluluğu, 'Islam Blues' başlıklı konserle 31 Ağustos'ta Topkapı Sarayında sahneye çıkacak.