Steve Miller Band - Bingo! CDVokal ve gitarda Amerikalı blues ve blues rock gitaristi/şarkıcısı ve söz yazarı usta müzisyen Steve Miller’ın yer aldığı, 1967’de kurulan Steve Miller Band’in yeni albümü “Bingo!” tüm blues rock severlerin beğenisine sunuldu.


1993 yılında yayımlanan “Wide River” albümünden bu yana Steve Miller Band’in çıkardığı ilk albüm olan “Bingo!”, 2009 sonlarında hayata gözlerini yuman blues şarkıcısı, müzisyen ve yapımcı Norton Buffalo’ya ithaf edildi. Paul Henry Ray & Jimmi Vaughan’ın ‘Hey Yeah’ parçasının cover’ı albümden çıkan ilk single oldu ve dünya müzik listelerine hızlı bir giriş gerçekleştirdi.


Kayıtları, yönetmen George Lucas’ın sahibi olduğu Skywalker Studios’da 2008’de başlayan albümün yapımcılığı, Steve Miller ve Led Zeppelin’in “IV”, The Rolling Stones’un “Exile on Main Street” albümlerinin yapımcılığını da üstlenmiş olan Andy Johns tarafından gerçekleştirildi. Rolling Stone dergisi tarafından “tüm zamanların en iyi 100 gitaristi” listesinde 3. sırada yer alan B.B. King’in yanı sıra Lowell Fulson, Jimmy Reed ve Jimmie Vaughan’ın parçalarının cover versiyonlarının bulunduğu albüm için. Miller; “Bu albüm bir parti albümü, kalkıp dans etmeye hazırlanabilirsiniz. Üniversitedeki partilerde çıktığım konserlerdeki gibi... En çok sevdiğim parçaları seçtim ve onları yorumladım.” açıklamasında bulunuyor.


Blues rock tarihinin en değerli parçalarının, adı her zaman için saygıyla anılan Steve Miller ve grubu tarafından yorumlarını içeren, 4 bonus parçalı özel edisyon ve standart edisyon olarak piyasalara sunulan “Bingo!” albümüne kayıtsız kalmayın!