[1994] Korn, [1996] Life Is Peachy, [1998] Follow The Leader, [1999] Issues, [2002] Untouchables, [2003] Take a Look in the Mirror, [2005] See You on the Other Side ve [2007] Untitled albümlerini yayımladıkları uzun müzikal yolculuklarında 30 milyonun üstünde albüm satışı elde eden, dünya çapında sayısız kere sold-out konserler vermiş olan 2 Grammy ödülü sahibi Amerikalı nu metal/alternatif rock ekibi Korn’un yeni albümü 'Korn III: Remember Who You Are' ismiyle piyasaya sürüldü.

2010 tarihli 'Remember Who You Are'da Korn'un daha önce yapmadığı hiçbir şey yok. Grup hem sözel hem de işitsel olarak, ilerlemek yerine içine hapsolduğu bir alan içinde dönüp duruyor. Özellikle albümün ismi, 'Remember Who You Are' tam bir felaket. Bu tür başlıkları ilk gençlik çağında, karakteri yeni yeni oturmaya başlamış yeni yetmeler atar.... Nirvana 'Come as you are', Enigma 'Be yourself don't hide!' [Return to Innocence] ve hatta Tarkan 'Başkası olma kendin ol' dediğinde adamlar henüz yirmilerindeydi, el insaf! Yaşını başını almış Korn'cular şimdi böyle sözler yazıp, böyle başlıklar atınca, insanın içinden "oğlum, aşın artık bunları" demek geliyor. Siz gene de bana bakmayın. Aslında tüm bunlar, Korn'a karşı sevgimden kaynaklanan, "dost acı söyler" hesabı sözler. Jonathan'ın sesi, Fieldy'nin bası, Munky'nin gitarı hâlâ çok iyi. Şarkıları da genelde güzel sayılır. Korn bu haliyle bile, piyasadaki bir sürü şopar grubu cebinden çıkartacak güçte... Yine de kendilerine Ahmet Hamdi Tanpınar'ın Saatleri Ayarlama Enstitüsü isimli eserinden birer kopya hediye etme hakkımı saklı tutuyorum.

Korn bu albümünde ilk 2 albümlerinde olduğu gibi Machine Head, At the Drive-In, Limp Bizkit, Slipknot, Vanilla Ice, The Cure, Sepultura, Glassjaw ve daha birçok grubun albümlerinin yapımcılığını üstlenmiş olan, Nu Metal’in Godfather’ı olarak nitelendirilen Ross Robinson’la çalışmış. Bir süredir sadece canlı performanslarda gruba eşlik eden davulcu Ray Luzier'de grubun kemik kadrosuna dahil olmuş.Öte yandan Korn’un esas adamı Jonathan Davis, yeni albümlerinin Korn’un daha önceki albümleri gibi çift-katmanlı olmayacağını, ‘daha basit ve sade’ olacağını belirtiyor. Albüm yurtdışında yayımlanmasından çok kısa bir süre sonra Amerika Billboard 200 listesinde 2. sıraya yerleşti ve Kerrang, Metal Hammer, Rock Sound gibi önemli dergiler tarafından oldukça iyi eleştirilerle karşılandı.


Albümle ilgili olarak Jonathan Davis şöyle bir açıklamada bulunmuş: “Bu albüm 1993’den beri bir grup olarak bizim yansımamız. Önceki albümlerde çok çalıştık ve oldukça şey denedik. “Remember Who You Are” albümünde, eski usül bir Korn albümü oluşturabilmek adına dördümüz küçük bir odada toplandık. Bu albüm şimdiye kadar yaptığımız her şeyin mükemmel bir bileşimi ve grubun bu hali kesinlikle şimdiye kadarki en iyi hali..”Grubun basisti Reggie "Fieldy" Arvizu'da “Beraber o odada toplanmamız sanki bir ailenin tekrar bir araya gelmesi gibiydi. Tekrar kardeş gibi hissettik, egolarımızı bir kenara bırakarak yapabileceğimiz en iyi albümü yapmaya odaklandık” diyerek Korn albümleri arasında Remember Who You Are'ın apayrı bir konumu olduğunu vurguluyor.