collins - Phil Collins - Going Back (A Tribute To Motown) CD


Albümleri dünya çapında 150 milyonun üstünde satmış olan Genesis grubunun davulcusu ve vokali olmasıyla inanılmaz bir popülerlik elde eden, solo kariyerinde de unutulmaz başarılarıyla müzik dünyasının takdirini kazanmayı sürdüren Phil Collins’in yeni albümü “Going Back” (A Tribute To Motown), tüm müzikseverlerin beğenisine sunuldu!

Albüm, 60’lı yılların Motown ve soul klasiklerinin cover’larından oluşuyor. Bu albümün bir özelliği de uzun süre soundtrack’ler, toplama albümler, Genesis ile solo turnelere konsantre olmuş olan Phil Collins’in 8 yıldan bu yana dinleyiciyle buluşturduğu ilk solo albümü olması.

1960’da kurulan bir plak şirketi olan Motown, R&B, soul, blues ve funk/pop tarzı müziğin en önemli temsilcisi haline geldi ve bu etkili süreçte “Motown sound”u adıyla yeni ve baskın bir tür ortaya çıkmış oldu. The Supremes, Stevie Wonder, Funk Brothers, Frank Wilson, Marvin Gaye bu türün en önemli isimleri arasında yer alıyor. Müzik kariyeri boyunca Phil Collins de çok kez Motown parçaları cover’ladı; bunlardan en meşhuru ‘You Can’t Hurry Love’ parçasının cover’ı. ‘The Tears of a Clown’, ‘The Least You Can Do’ ve ‘My Girl’ de Collins’in oldukça ilgi toplamış cover’ları arasında...

Albümün standart versiyonunun yanı sıra CD+DVD versiyonunu da müzik marketlerde bulabilirsiniz. DVD’de, albümde yer alan parçaların tamamını DVD kalitesiyle dinlemek isteyenler için albümdeki parçaların tamamına yer verilmiş. DVD’de ayrıca “Going Back-The Home Movie”, “A Conversation with Phil Collins" ile ‘Heatwave’, ‘Going Back’ parçalarının videoları da yer alıyor.

1959’dan 1972’ye kadar birkaç Motown albümünde çalmış olan The Funk Brothers’dan Bob Babbitt, Eddie Willis ve Ray Monette, Phil Collins’in “Going Back” albümünde müzisyen olarak yer aldılar.