Piyanist Fazıl Say, Almanya'da 12 Konser Verecek. Berlin Konzerthaus'un 2010–2011 Sanat Sezonunda Gerçekleşecek Konserler 24 Eylül'de Başlayacak. Nirvana Burning Adlı Eseri ile Geçtiğimiz Aylarda Salzburg'da İzleyicilerin Karşısına Çıkan Fazıl Say, Berlin'de Sanatseverlerle Buluşmaya Hazırlanıyor.


fazil say almanya da 12 konser verecek 2242083 8347 o - Fazıl Say, Almanya'da 12 Konser Verecek

Piyanist Fazıl Say, Almanya'da 12 konser verecek. Berlin Konzerthaus'un 2010–2011 sanat sezonunda gerçekleşecek konserler 24 Eylül'de başlayacak.


Nirvana Burning adlı eseri ile geçtiğimiz aylarda Salzburg'da izleyicilerin karşısına çıkan Fazıl Say, Berlin'de sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Berlin Konzerthaus'un yeni sanat sezonunda, Fazıl Say toplam 12 özel konserle sahne alacak. Berlin Konzerthaus'un (Artist in Residence ) daimi sanatçısı olan Say, sezon boyunca vereceği konserlerin ilk ayağı olan 24–26 Eylül tarihleri arasında 3 konser ile müzikseverlerle buluşacak.


Fazıl Say, konserlerde kendi bestelerinin yanı sıra ünlü bestecilerin eserlerini de seslendirecek. Say'a Lothar Zagrosek ve John Axelroad yönetimindeki Konzerthausorchester Berlin Orkestrası eşlik edecek. Ayrıca Patricia Kopatchinskaja (keman), Burhan Öcal ( vurmalılar) ve Sol Gabetta ( viyolonsel ) da Say ile birlikte sahne alacak.