Mor ve Ötesi, Side 10. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali kapsamında konser verdi. Grup elemanlarından Harun Tekin, Tarkan'ın çevre konusundaki duyarlılığıyla ilgili, herkesin her konuda görüş belirtebilmesinin demokrasi kültürü açısından doğru bir hareket olduğunu söyledi.

Antalya'nın Manavgat İlçesi'ne bağlı turistik Side Beldesi'ndeki Antik Liman'da toplanan binlerce yerli ve yabancı izleyici, festivalin bu yılki en hareketli konserinde doyasıya eğlendi ve şarkılarında gruba eşlik etti. Grubun hayranlarının yanı sıra Side'de tatilini geçiren yabancı turistlerin de büyük ilgi gösterdiği konserde grup 1,5 saat sahnede kaldı. Konseri, 'Ayıp Olmaz mı' adlı şarkılarıyla açan Mor ve Ötesi, izleyenleri coşturdu.

HERKES GÖRÜŞÜNÜ BELİRTEBİLMELİ

Grup elemanlarından Harun Tekin konser sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, Tarkan'ın çevre konusundaki duyarlılığıyla ilgili olarak, herkesin her konuda görüş belirtebilmesinin demokrasi kültürü açısından doğru bir hareket olduğunu söyledi. Tekin şunları söyledi:

"O açıdan Tarkan'ın yaptığı son hareketleri, son zamanlarda ortaya koyduğu duruşu destekliyorum. Çünkü biz şarkı söyleyen, müzik yapan insanların hakikatle, gerçekle başka bir ilişkisi var. Bir bakan, başbakan, bir bürokrat mutlaka kendi işlerinde yeterince başarılı olabilir, iddialı olabilirler, ama ozanlara kulak vermek her zaman iyidir. Çünkü onların vicdanı daha temizdir."

Tekin, 15 Ekim'de İngilizce bir şarkının yer alacağı single çıkartacaklarını sözlerine ekledi.