Cumartesi gecesi konser veren Zülfü Livaneli, ilk kez sahneye kulağında kulaklıklarla çıktığını söyledi: "U2 ile sahneye çıktığımda bunlardan takmışlardı. Ben de teknolojiyi takip edeyim dedim"
Önceki gece Turkcell Kuruçeşme Arena'da konser veren Zülfü Livaneli, geniş bir kalabalığa seslendi. İşte ünlü sanatçının konserinden öne çıkan detaylar...

691126449394?122668023687 - Livaneli teknolojiyle U2 sayesinde tanıştı


Zülfü Livaneli, sahneye kulaklıkla çıktı ve "Aslında kulaklığa alışık değilim ama U2 ile sahneye çıktığımda bunlardan takmışlardı. Ben de teknolojiyi takip edeyim dedim" diye konuştu.

"BU NE YA!"


U2'nun İstanbul konserinde sahneye çıkarak 'Yiğidim Aslanım'ı seslendiren Livaneli, grubun solisti Bono'nun dinleyicinin hep bir ağızdan şarkıya eşlik etmesi karşısında çok şaşırdığını anlattı: "Bir de bana dönerek 'Bu ne ya!' dedi. Çünkü siz söylerken öyle değişik bir tondan giriyorsunuz ki, bir yabancı asla bunu anlayamaz."

DİNLEYİNCE AĞLAMIŞTI


Livaneli konserde 'Yiğidim Aslanım' şarkısını söylerken barkovizyondan da Uğur Mumcu'nun görüntüleri verildi. 1983'te yazdığı şarkıyı ilk olarak Paris'te Uğur Mumcu'ya dinlettiğini söyleyen Livaneli; Mumcu'nun şarkıyı dinlerken ağlayarak "Bu, demokrasi şehitlerimizin şarkısı olsun" dediğini anlattı. Ünlü sanatçı, 1993 yılında öldürülen Mumcu'nun cenazesinde 200 bin kişinin bu şarkıyı söylediğini hatırlattı.