Salon'da yeni sezon, ünlü caz triosu Medeski, Martin & Wood'un vereceği iki konserle başlıyor.

Salon, yenilenen tasarımıyla, 25 Eylül Cumartesi akşamı ünlü caz triosu Medeski, Martin & Wood konseriyle kapılarını yeniden açıyor. Chivas Jazz Knights serisi kapsamında, 25 Eylül Cumartesi saat 22.30 ve 26 Eylül Pazar saat 21.30'da sahne alacak Medeski, Martin & Wood, iki gece üst üste cazseverleri cazdan rock ve fusion'a uzanan müzikal bir yolculuğa çıkaracak.

İstanbul kültür sanat hayatının önemli performans merkezlerinden Salon, yeni sezonda İstanbullu sanatseverlerin karşısına hareketli bir programla çıkıyor. Salon, yenilenen tasarımıyla, 25 Eylül Cumartesi akşamı ünlü caz triosu Medeski, Martin & Wood konseriyle kapılarını yeniden açıyor.

Salon'da yeni sezon, ünlü caz triosu Medeski, Martin & Wood'un vereceği iki konserle başlıyor. Chivas Jazz Knights serisi kapsamında, 25 Eylül Cumartesi saat 22.30 ve 26 Eylül Pazar saat 21.30'da sahne alacak Medeski, Martin & Wood, iki gece üst üste cazseverleri cazdan rock ve fusion'a uzanan müzikal bir yolculuğa çıkaracak.

Sanatçılar hakkında


Tuşlu çalgılarda John Medeski, vurmalılarda Billy Martin ve basta Chris Wood'dan oluşan MMW, 1991 yılında Brooklyn'de kurulduğundan bu yana esin kaynağını grup üyelerinin farklı arka planlarından alarak, zengin harmoniler ve güçlü melodilerle bezeli eşsiz bir tarzla çalışmalarına devam ediyor. Önce küçük ve bağımsız plak şirketleriyle, sonra da Blue Note gibi büyük bir isimle çalışan Medeski Martin & Wood bugüne dek aralarında çocuk müziklerinden oluşan "Let's Go Everywhere" albümünün de bulunan 12'yi aşkın albüme imza attı. 1998 yılında 5. Uluslararası İstanbul Caz Festivali kapsamında bir konser veren Medeski Martin & Wood, uzun bir aradan 25 ve 26 Eylül tarihlerinde Salon'da İstanbullu hayranlarıyla yeniden buluşacak.

Ekim programı da dopdolu

Chivas Jazz Knights, Medeski, Martin & Wood'un ardından, 26 Ekim Salı ve 27 Ekim Çarşamba akşamları Marcus Miller, 24 Kasım Çarşamba akşamı ise Stacey Kent'i ağırlayacak.

Bilet fiyatları


Medeski, Martin & Wood konserlerinin bilet fiyatları 40 TL ve 25 TL (öğrenci). Konserin biletleri, Biletix satış kanalları ve İKSV binasından (Sadi Konuralp Caddesi No:5 Şişhane, pazar günleri hariç, 12.00–20.00 saatleri arasında) ve etkinlik günlerinde Salon gişesinden temin edilebilir.