Yeni akustik akımın öncülerinden olan Londra'lı Olly Knights ve Gale Paridjanian ikilisinden oluşan Turin Brakes’in sabırsızlıkla beklenen yeni stüdyo albümü Outbursts en sonunda müzik marketlerdeki yerini aldı.


imajgosterasp?mod3&ampid17809 - Sığmayanlar nereye taşar?


Şimdiye kadar dünya çapında 700,000’den fazla albümü satılmış olan ve Painkiller [Summer Rain] parçalarıyla azımsanmayacak ölçüde bir popülerlik elde eden modern folk ikilisi, özellikle dikkat çekici, başarılı canlı performanslarıyla biliniyor.


[2001] The Optimist LP, [2003] Ether Song, [2005] JackInABox, [2005] Live at the Palladium, [2007] Dark on Fire albümlerinin ardından yayımlanan 2010 tarihli Outbursts albümü, önemli müzik eleştirmenleri tarafından “kendi köklerine dönüş çalışması” olarak tanımlanıyor.


Öte yandan önceki albümlere göre daha karmaşık, çok yönlü ve ince işlenmiş parçalar içeren albüm, grubun Mercury adayı The Optimist LP'sini de hatırlatır nitelikte. Olly Knights ve Gale Paridjanian ikilisinden oluşan Turin Brakes’i tüm müzikseverlere şiddetle öneriyoruz, kaçırmasınlar.