Paul Reyes, Patchai Reyes, Canut Reyes, Jose Reyes, Mario Regis, Diego Baliardo, Titi Reyes ve Olivier Cargol'dan oluşan Akdeniz müziğinin efsanevi grubu Gipsy Kings, adını ilk defa seksenli yılların başlarında Güney Fransa sahillerindeki jet sosyeteye müzik yaparak duyurdu. Yıllarca başta Brigitte Bardot olmak üzere sanat ve iş dünyasının önde gelen isimlerini eğlendirdi. Şarkıları Pablo Picasso’ya ilham verdi, Charlie Chaplin’i ağlattı. Seksenli yılların önde gelen yapımcısı Claude Martinez tarafından keşfedilip, içinde Bamboleo şarkısının da bulunduğu Gipsy Kings albümünü çıkardıktan sonra dünya müzik listelerini altüst ederek yepyeni bir müzik türünün de yaratıcısı oldu.


imajgosterasp?mod3&ampid17812 - Çingene krallar İstanbul'da


İspanya’da doğan flamenko müziğini pop, caz, rock ve salsa ile harmanlayarak tüm dünyanın ilgisini çeken bir müzik tarzı yarattı. Buğulu ve güçlü vokalleri, adeta perküsyon aleti gibi çaldıkları ritm gitarları, pena kullanmadan parmak tekniğiyle attıkları büyüleyici gitar soloları ve sahnede giydikleri flamboyant gömlekleriyle seyirciye bambaşka deneyimler yaşattı. Diskografisine otuz milyonu aşan satışıyla on sekiz tane albüm sığdıran grup, Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere dünyanın sayısız ülkesinde unutulmaz konserler verdi.

2004 yılında lenf kanserine yakalanan müzisyen arkadaşları Kıvanç Öner’e destek vermek amacıyla İstanbul’a gelen ekip, Lütfü Kırdar’da gerçekleşen müthiş bir konsere imza attı. Reyes ve Baliardo kardeşler ve onların oğullarından oluşan Gipsy Kings’e bu konserde yurdumuzdan sürpriz sanatçılar ve dansçılar da eşlik edecek. Grup; Bamboleo, Djobi Djoba, Baila Me, Volare, Un Amor, No Volvere ve La Dona gibi dünyaca ünlü şarkılarına ek olarak son albümleri Pasajero'dan da eserler sunarak konsere gelenleri Akdeniz’in romantik mavisinde coşturup, flamenko ruhunun çağdaş senfonisiyle büyüleyecek.

Ünlü şarkıcı Yaşar ve klarnet ustası Serkan Çağrı'nın misafir sanatçı olarak eşlik edeceği Gipsy Kings konseri 16 Eylül'de İstanbul Maçka Küçükçiftlik Park’ta düzenlenecek...