Danny Griffiths, Darius Keeler, Dave Pen, Pollard Berrier, Maria Q, Jonathan Noyce ve Rosko John'dan oluşan İngiltere çıkışlı progressive rock etkileşimli elektronik/trip-hop/avant-garde/post-rock grubu Archive’ın merakla beklenen yeni albümü Controlling Crowds raflardaki yerini aldı.

Albümdeki tüm parçaların yapımcılığı Jerome Devoise ve Archive’a ait. Londra’da kaydedilen albüm Jerome Davoise tarafından mix’lendi. 15 yıllık müzik yaşamları boyunca sırasıyla [1996] Londinium, [1999] Take My Head, [2002] You All Look the Same to Me, [2003] Michel Vaillant, [2004] Noise, [2006] Lights, [2009] Controlling Crowds [Part I-III] ve 2010 tarihli Controlling Crowds – Part IV albümlerini yayımlayan ve geniş bir hayran kitlesinin oluşmasını sağlayan 8 stüdyo albümü ortaya koyan Archive, dünya genelinde kayda değer bir tanınırlık elde etti.

Özellikle çıktıkları turnelerde geniş kalabalıklara seslenen grup, 28 Eylül tarihinde de Maçka Küçükçiftlik Parkı’nda Türk dinleyicisine unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşatmaya hazırlanıyor.