Babajim Istanbul Studios & Mastering, üst düzey teknik donanımıyla, müzisyenlere uluslararası standartlarda yüksek donanımlı bir ortamda kayıt yapma imkanı sunuyor. ülis Medya tarafından işletilen stüdyo, dünyaca ünlü stüdyo mimarı, tasarımcı Roger D'Arcy tarafından projelendirildi.

Ses ve müzik anlamında, dünya çapında, en kaliteli eserlerin üretildiği stüdyo olmayı hedeflemenin dışında, Babajim, yeni ya da köklü tüm sanatçılara, yapımcılara, mühendislere, müzisyenlere en yüksek standartta müşteri memnuniyeti sunmayı ve yerel müzik sektörünün büyüme ve gelişiminde rol almayı hedefliyor.


Babajim’in tavizsiz ses kalitesi sağlama taahhüdünü yerine getirmek için, tüm stüdyolar dünyaca ünlü akustik mimarı Roger D’Arcy Recording Architecture tarafından tasarlandı. Dünyadaki en iyi ses odaları veya salonları ve en hassas kontrol odalarınının çoğunu içeren 400’den fazla stüdyo deneyimi olan Roger, ayrıca akustik açıdan İstanbul’daki en üstün stüdyo olan MIAM kayıt stüdyolarını tasarlamıştır. Özenle yürütülen inşaat, en uygun ithal ve yerel malzemeler kullanılarak Team Fores’in akustik danışmanlığı ve Kulis Medya’nın müzik endüstrisi uzmanlarının yardımı ile Ertan Akıncı Mimarlık yerel firması tarafından denetlendi...EKİP


Pieter Snapper, 100’ün üzerinde albümde imzası bulunan, çok deneyimli bir mastering mühendisidir. Pop, rock, arabesk, deneysel, jazz, metal, hip-hop ve klasik müzik gibi çok çeşitli müzik türlerinde rahatlıkla çalışmaktadır. Athena’dan Ajda Pekkan’a, MFÖ’den Mahsun Kırmızıgül’e, Bulutsuzluk Özlemi’nden Burhan Öçal’a, Nekropsi’den Nükhet Duru’ya ve Kırıka’dan Kırkaltı’ya kadar, hemen hemen her tarzdaki Türk sanatçılarla çalışmıştır. Uluslararası arenada Pieter, Stewart Copeland, Lyric Opera of Chicago, Talvin Singh, The National Symphony Orchestra of Ireland ve Erik Truffaz gibi isimlere mastering hizmeti sunmuştur. Pieter aynı zamanda çok iyi bir klasik müzik prodüktörüdür ve besteleri çok sayıda uluslararası ödüle layık görülmüştür. MIAM Stüdyolarını kurmak için geldiği 1999 yılından beri İstanbul’da yaşamaktadır.

Türk – Alman vatandaşı Alp Turaç 1970 yılında İstanbul’da doğmuştur. Viyana’da SAE’den mezun olduktan sonra Türkiye’ye dönmüş ve burada en ünlü stüdyo ve canlı kayıt ses teknisyenlerinden birisi olarak kariyerine devam etmiştir. 70’in üzerinde albüm kaydı ve 800’den fazla konser deneyiminin yanı sıra, Audio Engineering Society’nin Türkiye ayağının da kurucularından birisidir. Turaç, Türkiye’de ve Avrupa’da pek çok ünlü sanatçı ile çalışmıştır.
Müzisyen, prodüktör ve miks mühendisi Reuben de Lautour İstanbul Teknik Üniversitesi Müzik İleri Araştırmalar Merkezi’nde [MIAM] ses tasarımı, müzik prodüksiyonu ve müzik kompozisyonu alanlarında ders vermektedir. Elektronik dans müziği türündeki solo albümü Elec-Trip records tarafından yayımlanmıştır ve ayrıca Türk elektro-rock grubu Zi Punt için klavye çalmaktadır. Elec-Trip için yerli ve yabancı albüm ve film prodüksiyonlarında besteci ve aranjör olarak çalışmıştır. 2003 yılında Türkiye’ye geldiğinden beri tüm müzik türlerinde 50’nin üzerinde albüm kaydetmiş, mikslemiş veya mastering yapmıştır ve aynı zamanda MIAM Kayıt Stüdyolarının Yardımcı Sanatçı Direktörüdür.
Buket Doran Boğaziçi Üniversitesi’nde işletme eğitimi almıştır. 1997 yılında mezun olmadan önce kariyerine 1992’de bas gitarist olarak başlamış, 1996 yılında Şebnem Ferah orkestrasına katılmış ve bu tarihten beri Türkiye ve Kıbrıs’taki başlıca tüm konser mekanlarında 250’nin üzerinde konserde çalmıştır. 2001 yılında Şebnem’in idari ve halka ilişkiler menajeri olarak çalışmaya başlamıştır ve 2004 yılından beri Pentagram ve Çilekeş gibi sanatçılar ve ayrıca konser mekanları için serbest prodüksiyon ve etkinlik menajeri olarak çalışmaktadır. Çeşitli yerli ve yabancı sanatçılarla düzenli olarak konserlerde ve atölye çalışmalarında performans göstermektedir. Canlı performanslarının yanı sıra, Zaga [Okan Bayülgen], Başka Yerde Yok [Fatih Altaylı] ve Sabah Şekeri [Şebnem Dönmez] gibi pek çok televizyon programında düzenli olarak bas gitar çalmıştır. 2007 yılında İstanbul, Kadıköy’deki Yamaha Müzik Okulu’nda eğitim seminerlerine katılmış ve burada bazı dersler vermiştir. Müzik eğitimi ile aktif olarak ilgilenen Doran, şu anda özel bas dersleri vermekte ve müzik dergisi Drum&Bass için yazılar yazmaktadır.