Archive Controlling Crowds Album Cover28Small29 - Controlling Crowds Konsere Geliyor!


Merakla beklenen yeni albümleri “Controlling Crowds”ı Temmuz ayında dinleyiciyle buluşturmuş olan İngiltere çıkışlı progressive rock etkileşimli elektronik/trip-hop/avant-garde/post-rock grubu Archive, ilk kez, 28 Eylül tarihinde Maçka Küçükçiftlik Parkı’nda Türk dinleyicisine unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşatmaya hazırlanıyor.

15 yıllık müzik yaşamları boyunca geniş bir hayran kitlesinin oluşmasını sağlayan, 8 stüdyo albümü ortaya koyan Archive, Avrupa genelinde kayda değer bir tanınırlık elde etti. Özellikle çıktıkları turnelerde geniş kalabalıklara seslenen grubun son albümünün yapımcılığı Archive ve Jerome Devoise’e ait..

Temelleri Danny Griffiths ve Darius Keeler tarafından Güney Londra’da atılan Archive, geniş kadrosu ile oldukça özgün bir yapıya sahip olan müziklerini zengin kılıyor. Avrupa çapında 1 milyona yakın albüm satışına ulaşan grup, Avrupa’nın büyük festivallerinin en önemli ve aranan isimlerinden biri olmayı başardılar.

Özellikle büyüleyici sahne performanslarıyla bilinen Archive’ın “Live at Zenith” albümü Rolling Stone dergisi tarafından “en iyi canlı albüm” seçildi. Beklentilerin üzerinde bir müzikal derinlik içermesiyle yayımlandığı andan itibaren dünya çapında oldukça ilgi gören “Controlling Crowds” albümünün turnesi kapsamında verilecek olan bu İstanbul konserini kaçırmayın!