Mutfağında çalıştığı bazı önemli projelerde ismini duyduğunuz veya Ghetto'da 'Nesli Plays Tori' konseptli performansları ile izlediğiniz Neslihan Engin, kendine has stili ile müzik dünyasına yepyeni bir tat ve alternatif getirmeye hazırlanıyor. Eğlenceli, duygusal, enerjik kimi zaman hüzünlü ve depresif Neslihan Engin'in tamamen kendi şarkılarından oluşan ilk albümü 'Ruhum Su Aldı' Ekim ayının ilk haftası Lirik Müzik etiketiyle raflardaki yerini alıyor.

Neslihan'ın 30 yaşımdaki ruh halimi anlattım dediği ilk albümünün çıkış şarkısı 'Bardan Adam Çıkmaz'... Parçanın Ulaş Beşoklar'ın yönetmenliğinde çekilen video klibi müzik kanallarında dönmeye başladı bile.. Arnavutköy Kuzgun barda çekilen video'nun styling'i Tabe Kıyamet tarafından yapıldı. Kostüm ise, yepyeni sezondan henüz görücüye çıkmamış Ezra- Tuba Çetin imzası taşıyor. Galatasaray Lisesi ardından Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitiren, kurumsal iş hayatında reklam ve iletişim sektöründe çalışan ve sonrasında sadece müzikle ilgili çalışmalar yapmaya karar vererek İtü Miam Ses Mühendisliği & Ses Dizaynı Bölümü'nde yüksek lisans yapan Neslihan Engin ilk albümünü ve şarkılarını şöyle anlatıyor:

"Albümdeki şarkıların her biri ya yaşadığım gerçek bir olayı olduğu gibi anlatıyor, ya da hayatımdaki insanlara dair.. Kaçtım, Bardan Adam Çıkmaz, 10 Saniye, Zeynep Söyle Bana direkt olarak şarkıda anlatılan olayın üzerine yazıldı. “Otuzumda” şarkısı aslında albümün konseptini çok güzel özetliyor. “Yeni bir yola çıkmaya karar verdim, otuzumda..” gerçekten de albümün ortaya çıkışı bu şarkıyla kıvılcım aldı, kafamda bir çok şey netleşti. Yapmak istediğim her şeyin müzikle ilgili olduğunu gördüm ve cesaretimi toplayarak 30 yaşımdan sonra yeni bir kariyeri seçtim.
Kendimi en iyi piyano ile ifade edebiliyorum, o yüzden konserlerde de piyanoyu çalarak şarkı söylüyorum, bu sayede müzikal olarak kendimi daha net bir şekilde ortaya koyabiliyorum. Trompet ve çellonun da parçalara çok yakıştığını düşünüyorum. Bazı parçalarda akordeon kullandım. Fransız chanson geleneğine olan yakınlığımdan dolayı her zaman akordeonu çok sevdim. Albümde de kullandığım parçalara çok tatlı bir renk kattı sanırım. Klip parçası “Bardan Adam Çıkmaz” da aynen şarkıda anlattığım olay üzerine yazıldı. Albümün kapanış parçası olan “Veda”yı albümün kayıtları sırasında vefat eden çok sevgili biricik anneannem için yazdım. Albümü heyecanla bekliyordu o da, ama aniden ortaya çıkan sinsi bir hastalığa yenildi ve onunla konuşamadan kayıp gitti. Ona söyleyemediklerimi bu şarkıyla dile getirdim, albüme koydum.

“Zeynep Söyle Bana” en yakın dostlarımdan olan Zeynep’le sohbet sırasında ortaya çıktı. Bir ayrılığın ertesinde çelişen duygularımı anlatıyor. Aramızda geçen sohbet aynen olduğu gibi parçaya aktarıldı. “Kaçtım” daki kaçış sahnesini birebir yaşadım.. “10 Saniye” deki atmosferi aynen yaşadığım şekilde aktardım. Parçaların her biri beni, olabildiğince açık ve net bir şekilde anlatıyor. Albümde bahsi geçen kişiler hayatımın ta merkezindeler.. Basit anlatımlar ve minimalist bir müzik anlayışı peşindeyim. “Ruhum Su Aldı” şehirli, 30 yaşla beraber ilişkileri, hayatı, insanları farklı bir açıdan sorgulayan, kendini ifade etmek için çırpınan, hem hüzünlü hem mutlu, hem matrak hem kırılgan bir genç kadının gerçek hayat öyküsü!"