İstanbul Live Türkiye’nin en iyi performans gruplarından Kurban’ın Sahip albümü sonrası ilk İstanbul konseri ile 9 Ekim’de açılışını yapıyor.
Türkiye’de oyu her zaman biraz daha sert müzikten yana olan Kurban, son albümü Sahip'te de bu tavrını bir adım daha ileri götürüyor. 11 Şarkılık albümde yer alan şarkılar sırası ile Hakim, İfrit, Güneş, Soykıran, Sahip, Yobaz-Bre Cahil, Son Emir, Das Motiv, Mesih ve Misafir. Bonus olarak da Ateş var mı?. Kayıtları yaklaşık 7 ay süren Sahip, gitar rifleri üzerine yoğrulmuş ve oluşturulmuş. Albümün “şarkı sözü departmanı” da, bu soundu destekler yönde. Maslak Deney Evi stüdyolarında başlayan ve Deniz Yılmaz’ın ev stüdyosunda mikslenen albüm, bir mastering efsanesi olan George Marino [Sterling Sound] tarafından son haline getirildi.
Grup ilk albümleri Kurban ile müzik sektörüne hızlı bir giriş yaptı. Yalan şarkısına çekilen kliple rock müziğin ilk popüler gruplarından biri oldular. Aynı yıl Metallica’nın İstanbul konserinde alt grup olarak başarılı bir konser verdiler. 2004 yılında Sert ve 2005 yılında İnsanlar albümlerini yayınladılar. Bu iki albüm ve konserlerindeki büyük enerji ile çok geniş bir hayran kitlesine ulaştılar.
2005 yılında Rockistanbul festivalinde Megadeth’in alt grubu olarak çıktıkları konser sonrasında dağılma kararı aldılar ve 31 Aralık 2006’ya kadar birleşmeleri için birçok kampanya düzenlendi. Bu tarihte tekrar bir araya geldiklerini açıkladılar ve Deniz Yılmaz’ın askere gitmesine kadar çok başarılı konserler verdiler.2008 Mayıs ayında askerlik sonrası tekrar bir araya gelen Kurban, Mart 2010’da, tüm dünyanın gidişini sert ve vurucu bir dille anlatan Sahip adlı albüm ile raflarda yer aldı ve albüm sonrası ilk İstanbul konseri için 9 Ekim Cumartesi gecesi İstanbul Live Açılış Lansmanı'nda dinleyicileri ile buluşuyor.