ARYALARDAN GLOBAL POP’A NEW YORK’TAN İSTANBUL’A…

New York’ta klasik müzik eğitimi aldıktan sonra Ajda Pekkan’ın bir telefonuyla Türkiye’ye ani dönüş yapma kararı alan “İsmi Sina” opera salonlarından ışıklı pop sahnelere doğru yola koyuldu.


Global bir çalışmanın ürünü olan albümün çıkış şarkısı “Unut Onu”nun orijinal İngilizce söz ve müziği dünyaca ünlü N’SYNC, Backstreet Boys, P.Diddy gibi starların prodüktörü Toni Cottura tarafından bestelendi. Şarkı, Yunanca’da Yannis Doxas, Türkçe’de ise Özlem Küçükyılmaz’ın sözleri ile hayat buldu. “Unut Onu”nun aranjesi Toni Cottura ile birlikte Fotios Stefos ve her devrin müzik adamı Fettah Can’ın ellerinden çıktı.


imajgosterasp?mod3&ampid18102 - 'İsmi Sina' geliyor!


Prodüktörlüğünü Busta Rhymes ve Pitbull gibi isimlerle çalışan Fotios Stefos’un üstlendiği albüm iki yıllık bir çalışmanın sonucu… Saz, buzuki ve elektro gitarın dans ritimleriyle buluştuğu “Unut Onu” Türk, Yunan ve Avrupa pop müziğinin tamamen bir sentezi.


Türkiye’de ilk defa bir ilki gerçekleştirip çıkış şarkısını Türkçe gerçekleştiren, video klibini ise Yunanistan’ın en ünlü pop starlarından Maro Lytra ile düet yaptığı Türkçe-Yunanca versiyona çeken “İsmi Sina” kulağa olduğu kadar göze de hitap edecek.


Ajda Pekkan’ın sonsuz inancı ve Ahmet San’ın büyük desteği ile “İsmi Sina”nın Anadolu’nun lirik havasının Akdeniz’in sıcak ve destansı ezgileriyle dans ettiği albümü müzik marketlerdeki yerini aldı...