Sıkı bir rock dinleyicisi olan yönetmen Çağan Irmak, Redd grubunun huzursuz edici güzellikteki şarkısı “Prensesin Uykusuyum”a tutulunca, bu modern zaman masalını uyutmak için değil, uyandırmak için anlatmaya karar verdi.
Filmde ezber bozan insanların öyküsü, Redd’in müzikleriyle harmanlanacak. Duygusal provakatif filmler yaptığını söyleyen Irmak ve 'Dünyaya tutunmaya çalışan insanlara dair hikayeler' anlattıklarını belirten Redd üyeleri kader birliği ediyor...


imajgosterasp?mod3&ampid18110 - Uykusuz, rüyasız, masalsız…

Çağan Irmak, Redd’le, biraraya nasıl geldiklerini şöyle açıklıyor: "Redd’in müziği ile tanışmam “Prensesin Uykusuyum” şarkısından çok daha önceye dayanıyor. Redd, dinlediğim ve merak ettiğim bir gruptu. Ama bu şarkı farklı bir şekilde vurdu beni, sarstı. Prenses olgusunu öyle bir yorumlamışlardı ki kafamda her şey allak bullak oldu. Zaten onların tüm şarkıları tek tek ya da albüm olarak birer hikaye."


1996 yılında kurulan Redd, vokal ve bas gitarda Doğan Duru, gitar ve geri vokallerde Berke Hatipoğlu, gitarda Güneş Duru ve klavyelerde İlke Hatipoğlu'ndan oluşuyor.