Gitar ikonu ve 3 kez Rock and Roll Hall of Fame’de yer almayı başaran Eric Clapton’ın 19. solo stüdyo albümü Clapton tüm blues rock severlerin beğenisine sunuldu!

Eric Clapton, albümün yapımcılığını uzun süreli müzik ortağı Doyle Bramhall II ile beraber üstlendi. Albümde Eric Clapton’ın all-star ortak çalışmaları yer alıyor: Efsanevi JJ Cale, davulcu Jim Keltner, basist Willie Weeks ve klavyeci Walt Richmond… Albüm için beraber stüdyoya girdiği konuk isimler arasında Steve Winwood, Wynton Marsalis, Sheryl Crow, Allen Toussaint ve Derek Trucks bulunuyor.


imajgosterasp?mod3&ampid18069 - On dokuzunda Clapton


Eric Clapton bu yeni projede geleneksel bando müziği ve çok az bilinen country blues gruplarından tamamıyla yeni parçalara kadar zengin bir müzik karması kurdu. Sanatçı albümle ilgili şu sözleri söyledi: “Bu albüm tasarladığım, niyet ettiğim şekilde olmadı; çok daha iyisi oldu, çünkü süreci zorlamadım… Haritamızda olmayan eklektik bir parça koleksiyonu oldu; bu durumu çok sevdim, çünkü bu albüm benim için bir sürpriz olmuşsa hayranlar için de olacaktır.”


Albümde Clapton ve grubunun hemen hemen her turne konserlerinde sıkça çaldıkları iki favori parça da yer alıyor: Rocking Chair ve When Somebody Thinks You're Wonderful.