Yıllar sonra ilk kez solo albüm çıkaran söz yazarı ve besteci Fettah Can, sadece kendi için değil ülkesi için de çalışıyor. Can’ın Murat Boz’a verdiği Özledim isimli şarkısı Yunanistan’da Yunanca versiyonuyla şu günlerde bir numarada!


imajgosterasp?mod3&ampid18163 - Fettah 'çok oluyor'Kariyerinin 17. yılında geçtiğimiz ay Hazine isimli albümünü müzikseverlerin beğenisine sunan Fettah Can, başarıya doymuyor. Türkiye’de Gülben Ergen, Sibel Can, Ebru Gündeş, Hande Yener, Emir, Zeynep Casalini, İzel, Emel Müftüoğlu, Murat Boz gibi isimlere onlarca şarkı veren Fettah Can’ın besteleri komşu Yunanistan’da da büyük ilgi görüyor.
Yunanistan’ın Robbie Williams'ı olarak anılan Giorgos Mazonakis, ülkemizde Murat Boz’un seslendirdiği söz ve müziği Fettah Can’a ait Özledim isimli şarkıya yazılan Yunanca sözlerle eseri yeniden yorumladı. Ela ne deis ismini alan çalışma şu anda Yunanistan müzik listelerinde bir numaraya yükselerek Türkiye’nin müzikteki başarısını bir kez daha kanıtlamış oldu. Fettah Can’ın Hazine ve Duvar isimli şarkıları da Mazonakis'in son albümünde yer alıyor. Yunanistan ve Avrupa ülkelerinde çok sevilen Mazonakis, yeni bir projede Fettah Can ile buluşmak için önümüzdeki günlerde Türkiye’ye geliyor.