İş GYO, genç yaşta uluslararası alanda başarılara imza atan Piyanist Seda Röder’in “Listening to Istanbul” adlı albüm projesinin gerçekleşmesine katkıda bulunuyor. Avrupa ve ABD’de pek çok konsere imza atarak Türkiye’nin çağdaş müziğe dönük yüzünü tanıtan Seda Röder büyük beğeni topluyor.

Değişimin mimarı olarak geleceğin yaşam alanlarını yaratan lider gayrimenkul yatırım ortaklığı İş GYO, müzik alanındaki başarılı çalışmalarıyla tanınan ve halen Harvard Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yapmakta olan Seda Röder'in "Listening to Istanbul" adıyla çıkardığı albüme sponsor olarak destek verdi. Röder, ülkemizin çağdaş müziğe dönük yüzünü tanıtmayı amaçladığı projesi kapsamında İstanbul'un da aralarında bulunduğu Avrupa ve Amerika'daki pek çok şehirde müzikseverlerle buluşmaya devam ediyor. Aralık ayında ülkemizde düzenlediği konseri, müzikseverler tarafından büyük ilgi ve beğeni gören Röder, önümüzdeki dönemlerde çağdaş müziğin daha geniş kitlelere taşınması üzerine tasarladığı yeni projelerini gerçekleştirmeye devam edecek.

Seda Röder kimdir?
Piyano eğitimine on yaşında İstanbul'da başlayan Seda Röder, 2001 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda Lisans eğitimini tamamladı. Röder, Avusturya Liseliler Vakfı'ndan (ALV) aldığı burslarla Salzburg Mozarteum Üniversitesi'nin yaz akademisine katıldı. Burada Christoph Lieske ve Jacop Lateiner gibi önemli pedagoglarla çalışma fırsatını yakalayan Röder aynı zamanda bu kurumun Konser Piyanistliği Bölümü'nde Rolf Plagge'nin sınıfına kabul edildi. Eğitimi süresince Andras Schiff ve Karl-Heinz Kammerling gibi ünlü isimlerle de çalışan Röder, Avusturya Eğitim Bakanlığı ve ALV'den aldığı üstün başarı burslarıyla 2006'da pek iyi dereceyle Mozarteum'dan mezun oldu.

Salzburg'daki eğitiminden sonra Almanya'ya geçen Röder, dünyaca ünlü piyanist Gerhard Oppitz'in Münih Müzik Yüksek Akademisi'ndeki sınıfına elli kişi arasından kabul edilen iki adaydan biri oldu. Bu kurumda özellikle Brahms ve Schubert'in müziklerine yönelen Röder, aynı zamanda Bruno Weil'in şeflik sınıfını takip etti. Aynı yıl Almanya'nın en prestijli burslarından biri olan Wagner bursunu kazanan Röder, Bayreuth'da Wagner Festivali'ni ziyaret etme hakkını kazandı.

2007 yılında Münih Müzik Yüksek Akademisi'nden pek iyi dereceyle mezun olan Röder, aynı yıl Harvard Üniversitesi Müzik Bölümü'ne araştırma görevlisi olarak davet edildi.

"Müzikal zekası" ve "mükemmel piyano tekniği" ile Gerhard Oppitz ve Dennis Russell Davies gibi dünyanın önde gelen müzik otoritelerinden övgü alan Röder, Harvard'da çağımızın en önemli bestecileriyle yakınen çalışma fırsatı yakaladı ve özellikle çağdaş müzik konusunda uzmanlaştı. Bu çalışmalarının yanı sıra Röder, Amerika'nın en önemli üniversitelerinden biri olan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde (MIT) piyano dersleri verdi.

Halen Harvard Üniversitesi'ndeki görevlerine devam eden Röder aynı zamanda yoğun bir tempoyla aktif konser hayatını sürdürüyor.