Kıraç'la 'Derindekiler'

Kıraç, uzun bir aradan sonra, büyük bir özenle hazırladığı albümünü, TMC Müzik etiketiyle dinleyenlerin beğenisine sundu.

kk - Kıraç'la 'Derindekiler'

"Derindekiler" adını taşıyan albümünde, çoğunluğu kendi şarkılarından oluşan on eser yer aldı. Bestesini yaptığı altı eser ile sözlerini yazdığı sekiz şarkının bulunduğu albümde, müzisyen arkadaşları Namık Nagdaliyev, Edip Emre, Müfide İnselel ve Hakan Doba'nın eserlerine de yer verdi. Albümdeki tüm düzenlemeler Kıraç’a ait.
Mayıs 2011'de, yeni albümü "Derindekiler" in müjdecisi olan "Dön Artık" şarkısını sadece digital platformlarda yayınlamıştı. Albümdeki diğer şarkılar için, uzun bir süre stüdyoda çalışmalarını sürdüren Kıraç, diğer şarkıların kayıtları sırasında yurtdışından 1970 yılında üretilen, 26 inçlik Ludwing marka davulu getirtti. Böylece, yeni albümünün kayıtlarında Led Zeplin'in 1970'lik antika davulu ile günümüzün ‘5+1 Dolby Dijital Surround’ ses kayıt teknolojisini birleştirmiş oldu.

"Derindekiler" albümünde bir ilk; 3 BOYUTLU şarkılar ...

Albümü için, gelişen görüntü teknolojisinden de yararlanmak isteyen Kıraç, 3 boyutlu görüntülerden oluşan bir DVD çalışması gerçekleştirdi. Orkestrasıyla birlikte sahne perfomansının yeraldığı görüntülerden oluşan DVD çalışmasında, stüdyo ortamında özel hazırlanan bir dekorda, albümdeki tüm şarkıları seslendirdi.

Albümün çıkış şarkısı "Nice Yıllara" 3 BOYUTLU olarak ilk kez Youtube'da ...
Müyap digital arşiv üzerinden, Youtube yüklenen albümün çıkış şarkısının klibi "Nice Yıllara" bir ilk gerçekleştirmiş olacak. Kıraç'ın yeni klibi, ister 3 boyutlu, ister 2 boyutlu olarak 8 Aralık Perşembe gününden itibaren Youtube Müyap sayfasında izlenebilecek.

3 Boyutlu görüntüler HP İş İstasyonları ile hazırlandı.
BTS 3D ve Düşyeri Stüdyoları'nın yapımını üstlendiği ve Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen "3 boyutlu albüm" görüntülerinin tamamı, HP iş istasyonları kullanılarak DVD haline getirildi. 5 kamera, bir jimmy jib'in kullanıldığı çekimler iki gün sürdü.

"Derindekiler" albümünde neler var?

Müzik CD'si, 2B/3B görüntülerden oluşan albüm DVD kaydı, 3B gözlük, Derindekiler Kulübü'ne üyelik şifresi... Müzik severler, albümü 2 boyutlu veya 3 boyutlu izleyebilecek ve CD'den dinleyebilecekler... "Derindekiler" albümü, 8 Aralık'ta müzik marketlerde yerini alacak. Albümün piyasaya çıkışından kısa bir süre sonra da, halen stüdyo çalışmaları devam eden blue-rayi de müzikseverlere sunulacak... Albümü satın alan dinleyenler ayrıca, "Derindekiler Kulubü"ne CD'de yeralan şifre ile üye olma hakkı kazanacaklar.

Albümdeki şarkılar...
Albümde sırasıyla yeralan şarkılar;
"Ağla", "Nice Yıllara", "Sevgilim","Ayrılmam Senden", "Ne Olur", "Ayrılmayalım", "Dönemem" "Dön Artık", "Anne", "Vazgeçemem"