Tuğba Özerk'ten "Makam Farkı"
Türk pop müziğinin güçlü sesi Tuğba Özerk "Makam Farkı"nı ortaya koydu. Kendi şarkılarını üreten başarılı sanatçı, müzik tutkusuyla da tanınan usta gazeteci Mehmet Barlas'ın ilgiyle takip edilen "Makam Farkı" programı için seçtiği klasikleşmiş şarkılar arasına girdi.

dfv - Tuğba Özerk'ten "Makam Farkı"

Mehmet Barlas'ın her hafta yüzlerce klasikleşmiş eser arasından özenle seçerek hazırladığı "Makam Farkı" programında bu hafta Tuğba Özerk "Acı Hatıralar" şarkısıyla yer aldı.

Ayhan Işık, Nebahat Çehre, Sadri Alışık, Cem Yıldız, Tülun Korman, Bekir Ünlüataer, Andre Rieu gibi yerli ve yabancı sanatçıların seslendirdiği klasiklerin arasına giren Özerk'in şarkısını Barlas, nasıl keşfettiğini şu sözlerle anlattı: "Bir gün Bodrum'dayız, Şansal Büyüka ve Şerif Özgencin "hayatta en sevdiğimiz şarkı "Tuğba Özerk - Acı Hatıralar", çünkü sözleri bizi anlatıyor" dediler. Şarkıyı dinledim, beni de anlatıyor."

Programın sunucusu usta gazeteci Oğuz Haksever ise şarkıyı; "Türk Sanat Müziği ile popüler müziğin korosu bu şarkı. Geri vokalden, en öne çıkan bir sanatçıyı dinleyeceksiniz!.." şeklinde anons etti.