Sevgililer Günü için yeni bir hit!

yhgjnm - Sevgililer Günü için yeni bir hit!

New York'ta yaşayan müzik yapımcısı Ayhan Şahin'in, sözlerini pop müziği şarkıcısı Jerri Bokeno ve Susanne White ile birlikte yazdığı ''My Love is Yours'' (Aşkım Sana Ait) adlı parça, ABD'de Sevgiler Günününde piyasaya çıkacak.
Şarkı, 14 Şubat'ta piyasaya çıkmasıyla birlikte aynı anda radyolarda ve dijital müzik ortamlarında da dinlenebilecek.

Müzik çalışmalarını başarılı şekilde New York'ta sürdüren, ''Young Pals Music'' adlı plak şirketinin kurucusu, şarkı sözü yazarı ve müzik yapımcısı Ayhan Şahin, ''My Love is Yours'' şarkısının yapımcılığını da üstlendi.

Ayhan Şahin, şarkıyla ilgili olarak A.A muhabirine yaptığı açıklamada, ''My Love is Yours'' şarkısının birbirine tutku ile bağlanmış bir çiftin aşk hikayesi olduğunu ve iki sevgili arasındaki arzu ve bağlılığı en içten ve duygusal bir şekilde yansıtan bir eser olduğunu söyledi.

Parçanın Sevgililer Günü için bestelendiğini anlatan Şahin, ''Şarkımızı tüm sevgililere bu özel günde hediye etmek istiyoruz. Ümit ediyoruz ki her sene Şubat ayında bu şarkı sevgililerin kutlamaları ile canlanacak ve yeni hayatlar kazanacak'' dedi.

Eseri seslendiren Jerri Bokeno'nun 1970'li yıllardan bugüne uzanan oldukça başarılı bir geçmişe sahip olduğunu belirten Şahin, New York'ta yaşayan Bokeno'nun uzun yıllar efsanevi müzik yapımcısı Phil Spector ile birlikte çalıştığını, ünlü şarkıcı Cher ile beraber şarkı söylediğini anlattı. Şahin, şarkıcının bu yıl Young Pals Music'e katıldığını bildirdi.

Aslen başarılı bir yüksek inşaat mühendisi olan ve hem Türkiye'de hem de yurt dışında profesyonel olarak mesleğini yaklaşık 10 yıl sürdüren Şahin, ODTÜ'de okurken kurduğu Young Pals tiyatro grubuna kendi yazdığı müzikallerle ismini müzik alanında duyurduktan sonra, 2000 yılında müzik kariyerini ABD'de sürdürmek için New York'a geldi. New York Üniversitesi Tisch Sanat Okulunda ''Müzikal Tiyatro Yazarlığı'' dalında yüksek lisans yapan Şahin'in ABD'ye gelmeden önce müzikal eserleri, Türkiye'de ve Avrupa'da sahnelenmişti. Şahin'in ''Gods'' adlı eseri, Türkiye'nin ''ilk rock operası'' olarak kabul görmüş ve büyük beğeni toplamıştı.

Ayhan Şahin 2007'de New York'ta kurduğu plak şirketiyle bugüne kadar pek çok uluslararası müzisyenle çalıştı. Şahin'in çalıştığı sanatçılar arasında Sezen Aksu ve Emre Yılmaz gibi Türk müzisyenler de yer alıyor.