Türk-Kürt kardeşlik klipi rekora koşuyor!

Sözleri Şivan Perwer'in, bestesi Sezen Aksu'nun olan şarkının klibi internette yoğun ilgi görüyor.
Klipi İsveç'in Stockholm kentinde çekilen, Türk- Kürt kardeşliğini öne çıkaran "Yaşasın halkların aşkı" şarkısının videosu internette rekora koşuyor. Sözlerini Şivan Perwer'in yazdığı, bestesini Sezen Aksu'nun yaptığı ve Hakan Vreskala'nın Stockholm sokaklarında okuduğu internette dolaşan, yarım Türkçe ve Kürtçe aksanı ile "Yaşasın halkların aşkı" parçası internette izlenme rekorları kırıyor.

İŞTE O VİDEO
http://www.youtube.com/watch?v=TELnTyID5HA


Kendi deyimiyle "Tipik İzmirliyim. Beyaz Sünni Makedonya göçmeni bir ailenin çocuğuyum" diyen Hakan Vreskala Stockholm sokaklarından, ırkçılığa ve faşizme karşı Türkü- Kürt kardeştir. Onların arasına kimse giremez'' diye sesleniyor. Hakan Vreskala'nın video klipleri sanal âlemde o kadar çok tutuldu ki, önümüzdeki günlerde "Her Köyde Bir Deli Var" isimli albümü için İstanbul ve Ankara'da konser verecek.
İsveç'te yaşayan başarılı çalışmalara imza atan müzisyen Hakan Vreskala, "Her Köyde Bir Deli Var" isimli albümünün parçaları sanal alemde büyük beğeni toplaması ile dikkat çekti. 1979 yılında İzmir'de Makedonyalı bir göçmen ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Hakan Vreskala Müzik hayatına ortaokulda kurduğu "Thrash" grubunda baterist olarak başladı. Perküsyona kaymasıyla müzik alanı punktan deyişlere kadar uzandı.

2001 senesinde İsveç Kraliyet Konservatuvarı'na kabul edildi ve Stokholm'e yerleşti. O zamandan beri Şivan Perwer, Aida Nadeem, Ferus Mustafov ve Lars Demian gibi tanınmış sanatçılarla çıktığı turne ve konserlere devam ediyor.