Kişiye özel ruhsal müzikle şifa veriyor

Kanadalı ünlü besteci Robert Haig Coxon; kişiye özel yaptığı ruhsal bestelerle; çeşitli hastalıklara şifa veriyor, depresyonla savaşmayı kolay hale getiriyor
'Kişiye özel ruhsal müzik' yapan Kanadalı besteci Robert Haig Coxon, yedi yıl önce tıbbi bir araştırma ekibiyle birlikte insanı 'zihni geveze'den kurtarıp rahatlatan müziğin formülünü buldu. Coxon'ın 'Crystal Silence' adlı albümü Kanada'da kısa zamanda fenomen olmuş ve çok satanlar listesinin en tepesine yükselmişti. Danışanının ihtiyacına göre çeşitli hastalıklara şifa veren, hayatla baş etmeyi sağlayan, depresyonla savaşan besteler yapan Coxon, çalışmalarını anlattı:
Ruhsal müziği besteletme nedeni çok değişiyor ama genel olarak kendileri hakkında bir şeyler öğrenmek ve bedensel şifa bulmak istiyorlar. Duygusal boşluk ve arayışlarını doldurmak için gelenler de var, fobilerini yenmek, depresyondan çıkmak veya zorlu bir durumla baş edebilmek için de...

ZİHNİ BOŞALTIYOR
Müzik, kişinin meditasyonuna yardımcı olarak bilincini çok daha yüksek bir farkındalık düzeyine yükseltebilir. Doğru müzik her şeyden önce dinleyenin zihnini boşaltmasına yardımcı olur, sonra da kendisini daha iyi hissetmesini sağlar.
Yedi yıl önce, bir tıbbi araştırma ekibiyle beynin yeniden eğitimi ile ilgili bir araştırma yaptık. Dinleyenin zihninin, 'zihinsel geveze' dediğimiz şeyden kurtulmasına yardımcı olan müzik formülünü bulduk. Bu sesler bilinci, hiçbir düşüncenin olmadığı ve kişinin kendini evrenle tamamen bağlantıda hissettiği bir noktaya götürüyor. Bu müziği 'Mental Clarity' ismindeki CD'de yayınladık. Amazon. com'da satılan bu CD; zihni sakinleştirirken beynin sağ ve sol yarım kürelerini de dengeliyor.
Ruhsal bestelerimi dinleyen danışanlarım ilk dinlediklerinde çoğunlukla ağlıyorlar. Uzun vadede kanser hastalığını yenen danışanlarım da oldu.

SINIRSIZ BİLİNÇ
"Her hücrenin; bilinci ve diğer hücrelerle tam bir uyum içinde bulunma halinin kayıtlı olduğu bir hafızası vardır. Müziğimin amacı ise; hücredeki bu kaynak saf niyeti hatırlatmak ve zihni, her şeyin mümkün olduğu sınırsız bilince ulaştırmak."
Kişiye özel ruhsal müzikle şifa veriyor
İstanbul'un tok bir sesi var