Dünya starlarının bu yıl adresi KüçükÇiftlik Park

KüçükÇiftlik Park'ın işletmecisi Naz Kavran, "Mekanı dünyaca ünlü isimleri ağırlayan modern eğlence merkezine dönüştürdük. Şimdi de kendi etkinliklerimizi düzenleyip, farklı işler yapacağız" diyor
Osmanlı'nın ilk dönemlerinde mesire alanı olan KüçükÇiftlik Park, Cumhuriyet'in ilk yıllarında gazino haline geldi. Bugünse 300 yıllık kültür ve eğlence merkezi KüçükÇiftlik Park olarak yenilendi. Lunaparkta doğup büyüyen, mesleği dededen alıp modernize eden 28 yaşındaki işkadını Naz Kavran, KüçükÇiftlik Park'ı konserlerin yanı sıra artık festivallere, her türlü sahne sanatlarına ve şirket etkinliklerine de açmaya karar verdi. Kavran'la KüçükÇiftlik Park'ı konuştuk.
Bu mekan ailenizin... Parkla olan ilişkinizi biraz anlatır mısınız?
Şehir insanının hayatında nasıl KüçükÇiftlik Park yıllardır varsa, benim ve ailemin de hayatının bir parçası... KüçükÇiftlik Park, bizim için hiçbir zaman sadece bir işyeri olmadı; burada büyüdüm, burada eğlendim. Bir de işin içine işletmecilik girince KüçükÇiftlik Park'ın hayatımdaki yeri daha da önemli bir hale geldi.

YAPTIĞIMIZ İŞİN RİSKİ YOK
Ne zamandan beri KüçükÇiftlik Park'ı işletiyorsunuz?
KüçükÇiftlik Park, 70'lerden beri dedem, amcamlar ve babam tarafından işletiliyor. Ancak 3.5 sene önce KüçükÇiftlik Park'ı bir etkinlik mekanına dönüştürme kararıyla birlikte ben işletmeye başladım. İş hayatına atıldığım günden beri; gıda ve kültür-sanat mekanı işletmeciliği, müzik ve etkinlik yönetimi üzerine çalışacağımı biliyordum. Çünkü bunlar benim hem işim, hem de ilgi alanım. Şu an ben ve ekibim çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz. Biz de modern İstanbullular'a, çok iyi vakit geçirmeleri için, onların hak ettiği iyi bir etkinlik mekanı yaratmaya çalışıyoruz.
Mekanı lunaparktan konser alanına çevirmek riskli bir iş değil miydi?
Burası İstanbul'un tam ortası. Bu lokasyonda bildiğiniz işi yaptığımız sürece risk yok bence.
Mekanla ilgili hayaliniz ne?
KüçükÇiftlik Park'ı lunapark ve gazinodan dünya starlarının ağırlandığı modern bir eğlence merkezine dönüştürdük. Bu amacımıza hizmet ederken, kendi etkinliklerimizi düzenleyip farklı işler de yapacağız.

30 KİŞİLİK BİR EKİBİZ
Bunu biraz açar mısınız?
Biz çok çeşitli işler yapıyoruz ama sadece konserlerle adımızı duyuruyoruz. O yüzden idari anlamda bu sene davetlere ve kurumsal etkinliklere ağırlık vermeyi planlıyoruz; kendi düzenlediğimiz etkinliklerin sayısını arttıracağız ve farklı dallardan sanatçılarla (tasarımcılar, moda tasarımcıları, mimarlar, sokak sanatçıları gibi) işbirlikleri yapacağız.
KüçükÇiftlik Park'ta gerçekleşecek etkinliklere nasıl karar veriyorsunuz? Yanınızda bir ekip var mı?
Bu sezona kadar alanda bizden çok, farklı organizatörler etkinlik yaptı. Şimdi biz, bu alanda uygun olmayacağını düşündüğümüz etkinlikler konusunda seçici olacağız. Bu konuda da çok titiziz... KüçükÇiftlik Park'ta 30 kişilik bir ekibiz ama etkinlik kararlarını alan ve planlamasını yapan ekip, benimle birlikte 5 kişiden oluşuyor. Mayıs ayından Temmuz'a kadar olan konser programımız şu an belli ama süprizlerimiz de olacak.

GELECEĞE DAMGA VURMAK İSTİYORUZ

Naz Kavran, en büyük hedeflerini şu sözlerle anlatıyor: "Şirketimizin bünyesinde mekan işletmeciliğinin yanısıra bir organizasyon, bir de ses ışık şirketi barındırıyoruz. Dolayısıyla bütünleşik hedefler koyuyoruz. Bizim en büyük hedefimiz KüçükÇiftlik Park olarak, uzun yıllar eğlence hayatına damga vuracak, yeni jenerasyonun da hayatında yer edinecek projelere ev sahipliği yapmak..."

İŞTE KONSER TAKVİMİ
4 Mayıs- Multisound Festivali
15 Mayıs- Beykent Üniversitesi Şenliği
19 Mayıs- Gençlik Şöleni
2 Haziran- Rock'n Dark
8-10 Haziran-Ecofest
19 Haziran-Megadeth, Trivium, Kurban, Comma
25-28 Haziran- Pozitif Müzik Günleri
25 Haziran- 'Dawn of Innocence' ile Nouvelle Vague
27 Haziran- ZAZ
28 Haziran- Two Door Cinema Club ve Metronomy
30 Haziran- Pitbull
10 Temmuz- Chris de Burgh
11 Temmuz- Carnaval Latino