İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 15 yıldan bu yana aralıksız olarak düzenlenen İstanbul Caz Festivali'nin on dokuzuncusu, 3 Temmuz Salı akşamı başlıyor.

İstanbul Caz Festivali, 19 Temmuz tarihine kadar 50 konserde 300'ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyla cazın yıldız haritasını İstanbul'a taşıyacak.

19. İstanbul Caz Festivali ilk haftasında cazseverleri birbirinden güzel konserlerle karşılıyor.
4 Temmuz Çarşamba akşamı The Marmara Esma Sultan'da Jamaika'nın reggae efsaneleri müziksevelerle buluşurken, saat 22.30'da Türkiyeli caz müzisyenlerinin Avrupalı meslektaşlarıyla aynı sahneyi paylaştıkları European Jazz Club serisinin ilk buluşmasında Tamer Temel Quintet, Matthias Pichler ile birlikte Salon'da bir konser verecek.

Festival ilk haftasında bir dünya Google Page Rankingömiyerine de ev sahipliği yapacak: Marcus Miller'ın İKSV'nin kuruluşunun 40. yılında İstanbul Caz Festivali'nin siparişi üzerine Okay Temiz, Burhan Öçal, Hüsnü Şenlendirici, İmer Demirer ve Bilal Karaman ile gerçekleştirdiği "The Istanbul Project"in dünya Google Page Rankingömiyeri, 5 Temmuz Perşembe akşamı saat 21.00'de Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi'nde olacak.