ABD'li rock grubu The Killers, gecede En İyi Uluslararası Şarkı ve En İyi Uluslararası Albüm ödüllerini aldı.
Brit Ödülleri sahiplerini buldu
İngiltere’nin en önemli müzik ödülleri olan Brit Ödülleri sahiplerini buldu.

BBC TÜRKÇE
Güncelleme: 17:09 TSİ 21 Şubat 2007 Çarşamba

LONDRA - Bu yılki ödül törenine iki grup damgasını vurdu. İlk olarak Sheffield kentinden Arctic Monkeys, hem En İyi Grup, hem de ‘Whatever People Say I Am, That’s What I’m Not’ isimli albümüyle En İyi Albüm ödüllerinin sahibi oldu. Grup, hayran kitlesini şarkılarını internet üzerinde dinleyicilerle paylaşarak oluşturmuş, medyanın ilgisini çekmiş ve geçtiğimiz Ocak ayında albümleri piyasaya çıktığında tüm zamanların en hızlı satan albümü olmuştu.

Utangaç tavırlarıyla bilinen grup üyeleri, törene katılmadıkları için ödüllerini bizzat alamadı. Ancak törene katılmamaları ödül konuşması yapmalarını engellemedi. Grup, ödül törenine gönderdikleri video görüntüleriyle katıldı. Görüntülerden birinde Oz Büyücüsü’nün karakterlerinin, diğerinde ise Village People grubunun üyelerinin kostümleriyle çıktılar seyirci karşısına ve ödüller için teşekkürlerini sundular.

Geceden zaferle ayrılan diğer isim ise The Killers’dı. Grup, En İyi Uluslararası Şarkı ve En İyi Uluslararası Albüm ödüllerine layık görüldü. Las Vegas’tan çıkmış olsa da The Killers fazlasıyla İngiliz müziği etkisi altında kalmış bir grup.


Grubun solisti Brandon Flowers, Oasis grubu ödül töreninin kapanışını yaptığı sırada sahnenin kenarında BBC mikrofonlarına “Dinlediklerimizin yüzde 90’ı İngiltere’den ve bu kadar küçük bir adadan bu denli müziğin çıkması inanılmaz. Gerçekten anlamıyorum” dedi.

Gecede Oasis’e müziğe yaptığı katkılar nedeniyle bir ödül verildi.


En İyi Erkek Şarkıcı dalında 22 yaşındaki James Morrison, En İyi Kadın Şarkıcı dalında Amy Winehouse, En İyi Canlı Performans dalında da Muse, Brit Ödülü’ne layık görüldü.

Robbie Williams hiçbir ödül alamazken, eski grubu Take That geri dönüşlerini “Patience” isimli şarkılarıyla En İyi Single dalında ödül alarak taçlandırdı.