Bodrum'da geçirdiği trafik kazasında ağır yaralı olarak kurtarılan şarkıcı Barış Akarsu'nun hayatını kaybettiği açıklandı.

5 gündür yaşam mücadelesi veren Barış Akarsu hayata veda etti.

Bodrum'da geçirdiği kazanın ardından komaya giren genç sanatçının 23.10'da öldüğü açıklandı.

Doktorun ölüm haberini açıklamasından hemen sonra hastane etrafında toplananan yaklaşık 300 kişi gözyaşlarını tutamadı.

Hastanenin önünde sanatçının ailesi, yakınları ve sevenleri gözyaşlarına boğuldu.

Kalabalık arasından sinir krizi geçiren ve bayılanların olduğu açıklandı.

DOKTORUN AÇIKLAMASI

Bodrum'da geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan şarkıcı ve oyuncu Barış Akarsu'nun, saat 21.00 sıralarında kalbinin durduğu ve hayatını kaybettiği bildirildi. Sanatçı Akarsu'nun tedavi gördüğü hastanenin doktorlarından Op. Dr. Abdullah Servet, hastane önünde yaptığı açıklamada, ''Maalesef bu gece saat 21.00'e doğru Barış Akarsu'nun kalbi durdu ve kalbi yeniden çalıştıramadık'' dedi.

Dr. Servet, ''Beklenen bir olay, sonunda böyle bir olay olabileceğini öngörmüştük. Bu 3 gün önce olabilirdi, 3 gün sonra olabilirdi. Maalesef bu akşam meydana geldi. İkinci defa kalbi çalıştıramadık ve Barış'ı kaybettik'' şeklinde konuştu.

BARIŞ AKARSU KİMDİR?

Barış Akarsu 1979’da Zonguldak’ta doğdu. Çocukluğu bir balıkçı ve tatil kasabası olan Amasra’da geçti. Denizle içiçe yaşayan Barış, balıkçılığı dedesinden öğrendi, gitar çalıp şarkı söylemeyi ise Amasra’ya yazdan yaza gelen müzisyenlere bakarak kaptı.

Ruhi Su ve Cem Karaca hayranı olan Barış’nın tanınması üç yıl önce düzenlenen Akademi Türkiye yarışması sayesinde oldu. Barış, yarışmada hatırı sayılır bir şöhrete kavuştu. TV ve radyolarda programlara konuk oluyor ve ilgiyle izleniyordu.

Yeteneğinin yanı sıra, naifliği ve Johnny Depp’e benzerliğiyle ilgileri üzerine çekti.

Yarışmadan sonra uzun süredir yaşamayı düşlediği İstanbul’a yerleşti. Bu arada Türkiye’nin hemen her yerinde konserler verdi. Sesi de performansı da beğeniliyordu.

14 Ocak 2005’te yine hayalini kurduğu ilk albümünü piyasaya çıkardı. Islak Islak adlı albümünden Mavi adlı şarkısı ilk kez TV kanallarında yayınlanmaya başladı.

Kaza geçirmeseydi ikinci albümünün hazırlıklarını tamamlayacak olan Barış albüm için yoğun bir şekilde çalışıyordu.

YETKİLİLERİN ALLAH BELASINI VERSİN