Emma Shapplin, Sezen Aksu ve Mercan Dede Çeşme’de sahneye çıktılar, “Beyaz Giyme Toz Olur” türküsünü birlikte söylediler.

İZMİR - Fransız şarkıcı Emma Shapplin, Çeşme’de Sezen Aksu ve Mercan Dede ile birlikte konser verdi. Folkart Yapı Firması’nın Narlıdere Evleri’nin tanıtımı için düzenlediği konserde, üç sanatçı ‘Beyaz Giyme Toz Olur’ türküsünü birlikte seslendirdi ve büyük alkış aldı.

Sezen Aksu’yu daha önce dinleme fırsatı bulamadığını söyleyen Shapplin, Mercan Dede için ise “Birlikte çalıştığım müzik direktörü, Mercan Dede’ye hayran. Bu nedenle onun çalışmalarını bana sık sık dinletiyor” dedi.

Konser vermek için çok kez Türkiye’ye geldiğini, gezme fırsatı bulamadığını belirten Shapplin, “Türk seyircisinden çok olumlu tepkiler aldım. Türk seyircisi çok sıcak kanlı ve iyi bir seyirci” diye konuştu.

Çok seyahat ettiğini, dünyanın birçok ülkesini gezdiğini ifade eden sanatçı, henüz seyahat etmekten yorulmadığını kaydetti.

Yağmurlu havayı sevdiğini, ancak yerleşmek istediği yerin mutlaka güneşli olmasını tercih edeceğini söyleyen Emma Shapplin, Çeşme’yi de çok beğendiğini dile getirdi.

Müzik kariyerinin ilk 3 yılını North Wind adlı hard rock grubunun solisti olarak geçiren Shapplin, zaman zaman ruh haline göre hard rock ve rock müzik dinlemesine rağmen en fazla klasik müzik dinlemekten hoşlandığını, bu aralar özellikle Haendel ve Schumann dinlediğini belirtti.