2006 yılında yayınlanan Festival isimli albümü ile büyük beğeni toplayan Kenan Doğulu geçtiğimiz aylarda yayınladığı buçuklu albümlerinin devamı olan 7.5 isimli albümü ile dinleyicileri ile buluştu.

'Çakkıdı', 'Baş Harfi Ben', 'Ara Beni Lütfen', 'Aşk Kokusu' gibi bir çok hit şarkısının yer aldığı 'Festival' albümü turnesi kapsamında 26 şehirde konser veren sanatçı turne boyunca yaklaşık 1.500.000 kişiye seslendi.

Eurovisionda ülkemizi başarı ile temsil eden sanatçı "Shake It Up Sekerim" isimli şarkısının da yer aldığı 7.5 isimli albümü ile satış listelerinde zirveye oturdu. Sözü ve müziği Kenan Doğulu' ya düzenlemesi ise Ozan Doğulu' ya ait olan "Aşk Kokusu" nun video klibi konser, turne , sahne arkası görüntülerinden oluşuyor. Tamamıyla kendi ekibinin görüntülerinden derlenen video klipte sanatçı Antalya konseri sırasında yunuslar ile aynı havuzda yüzerken de izleyebileceğiz.

Hit şarkıları, söz yazarı - besteci kimliği ve müzisyenliğinin yanı sıra eğlenceli kimliği ve pozitif enerjisi ile de tanınan kenan Doğulu' nun klibi 'Aşk Koku' sunun 7.5 albümünde bulunan versiyonuna Erim Özşen yönetmenliğinde çekildi.