Rakistan'daki birlikler yeni komutanlarını bekliyor...

Desert Blitz, aksiyon-savaş türündeki tarayıcı tabanlı bir online oyun. Desert Blitz'de, Emret gibi bir işleyişe ve arayüze sahip. Yalnız aralarındaki fark, biri Rakistan adlı hayâli ama gerçek olan bir yerde geçiyor., biri ise 3. Dünya Savaşı'nı kokusunun yayıldığı dönemleri konu alıyor. Desert Blitz'te de tıpkı diğer aksiyon-savaş strateji türündeki oyunlarda olduğu gibi, bina inaş edip, askerler üretiyoruz ve düşmanlarımza karşı savaşıyoruz.

Oyun da, Rakistan adlı bir diyarda ülkelerini oluşturan liderler petrol yönünden zengin topraklar uğruna savaşıyorlar. Bu toprakların tek hakimi olabilmek için. Her ne kadar kendi türündeki oyunlara benzese de, kullanımı biraz değişik olan bu oyunda, kendinize bir ülke kurup bu üleknizi askeri ve ekonomik yönden geliştirip, diğer düşmanlarınıza meydan okumak en önemli unsur oyunda.
Gelecek dönemi konu alan oyunda, dünya ekonomisinin çöküşe uğradığı dönemlerde liderlerin ekonomik yönden kendilerini kalkındırmak için giriştiği savaşlar konu ediliyor. Rakistan'da bir bölge ülke kurup, teknolojik, ekonomik ve askeri yönden gelişerek yeni yerler keşfedip, buradaki hammaddeleri kendi lehinize çalıştırabilme olanağı bulunuyor. Düşmanlarınıza karşı askeri veya taktiksel sabotaj yaparak onları çökertmek ve ülkelerini ele geçirerek daha da güçlenebiliyorsunuz ama bunun için biraz uğraşmak gerekiyor tabii ki. Çünkü, oyundaki kaynaklar diğer oyunlara nazaran yavaş artıyor. Sadece geliştirdiğiniz seviyeye oranla hammadde biriktirebiliyorsunuz. Çoğu oyunda kolay artmasının avantajları olur hammaddelerin ama bunda da yavaş artmasının avantajları bulunuyor. Bu avantajı, Premium üyelikle veya oyundaki Coins sistemi ile alacağınız ek üretim ve gelişim özelliklerini barındıran paketler alarak düşmanlarınzın karşında üstünlük sağlamak çok kolay. Ne yazık ki bu durum çoğu oyunda hatta her oyunda böyledir. Oyuna para yatıran her zaman en üsttedir ve gelişmesine güç katar.
Eğer siz daha fazla derinlik ve zorluk istiyorsanız ve diğer oyunların artık sıkıcı veya kolay geldiğini düşünüyorsanız, Desert Blitz'i denemnizde yarar vardır diye düşünüyorum...

Oyunu oynayabilmeniz için Gamoplay hesabı açmanız gerekiyor. Gamoplay, Bigpoint gibi bir sisteme sahip ve bünyesinde çeşitli oyunları barındırıyor. Tek hesapla bu oyunlara kolayca giriş yapabiliyorsunuz..

Kayıt olmak için tıklayınız.

İyi Eğlenceler!