Şu sıralar web tabanlı oyun piyasasına birçok yeni oyun ekleniyor. Bunlardan yeni olarak en bilineni Lord of Ultima oldu. Ama bu piyasa her geçen gün gittikçe daha çok rekabetçi hâle geliyor. Bu durumun karşısında oyun firamaları oyuncularına daha fazla avanatajlar sunan yeni içerikler veya yeni oyunlar eklemeye çalışıyorlar. EA Phenomic'in bu yeni çıkardığı Lord of Ultima şuan birçok oyuncunun ilgisini çekmiş durumda ama bu ortamda tek başına değil tabii ki. Sürekli değişik türlerde web tabanlı oyunlar çıkıyor. İşte bunların bir yenisi de, Grepolis oluyor.

Grepolis Antik Yunan'da geçen, Lord of Ultima, Travian gibi oyunların temellerini baz alınarak oluşturulmuş bir web tabanlı online oyundur. İlgi çekici tarafı ise Antik Yunan'ın birçok özelliğini barındırması. Bu yönle de büyük ilgi göreceği anlaşılıyor bence. Bu oyunda da yine, şehir kurmak ve kurudğumuz bu şehri, eğittiğimiz ordular ile savunmak olacak. Arada sırada saldırı yapma ihtimaliniz de var tabii ki.

Ama bu türdeki her oyunda olduğu gibi, bu oyunda da savunmaya ve kaynak üretmeye öncelik vermek gerekiyor. Ne var ki, puanımız hızlıca yükselse de buna aladanmamak gerekiyor. Çünkü; kendi seçtiğiniz bir ada da başlangıçta sadece size yardım eden geçici bir rehber ve kalıcı olacak olan zekânız olacak. Bu tür oyunlarda en akıllıca durum, beklemektir diye düşünüyorum. Çünkü; bekleyerek hem kendinize zaman kazandırabilir ve kaynak üretimizi arttırıp, büyük ordular, yeni binalar oluşturabilirsiniz. Ama bu tabii ki sizin isteğinize kalmış bir durum.
Siz de birer Leonidas, Achilles, Büyük İskender olmak ister misiniz? İşte size bir fırsat, Grepolis!

Grepolis' e kayıt olup, bu maceraya atılmak için tıklayınız.