Son zamanlarda online oyun piyasasına sürekli yeni oyunlar ekleniyor. Bunların arasına 2010 yılında çıkan Mytheon adlı yeni bir mitolojik online oyun daha eklendi. Yapımını Petroglyph Games'in üstlendiği ve dağıtımınıda True Games'in yaptığı Mytheon, iddialı bir şekilde online oyun piyasasına adımını attı.

Oyunda bulunan birçok özelliği ile dikkat çeken Mytheon özellikle Antik Mitolojilieri konu alması bakımından oldukça başarılı olmuş Mekanların dikkatle ve özenle seçilmiş. Bunu oyuna girip oynadıktan bir süre sonra(hatta hemen bile) anlayabiliyoruz. Antik Dünya'yı çok oyun konu aldı yalnız, MMO oyunları arasında eşsiz bir Antik Dünya sunan Mytheon, oyunculara çok eğlenceli ve heyecanlı vakit geçirebilecekleri bir ortam yaratıyor. Mytheon'daki tek mitolojik ortam ise sadece Antik Yunan ile sınırlı kalmıyor, birçok farklı kültürün mitolojik öğelerine yer veriliyor. Antik Yunan ön plâna çıksada bunalrın sadece bir tanesini oluşturuyor.

Mytheon'da uyduruk bir dünya haritası yerine gerçek bir dünya haritasının parçası olan Yunanistan ve Batı Türkiye'nin bölümlerini kullanan yapımcılar, bu bölgelere dönemin mitolojik varlıklarını da modelleyip ekleyerek düşmanlara meydan okumalarını sağlamışlar. Bu tür bir durum, her MMORPG'de var yalnız bu oyundaki biraz farklı. Yazının başlarında da bahsettiğimiz gibi oyunda birçok mitolojiyi kullanarak alt yapıyı oluşturmuş olan Petroglyph Games yapımcıları, bu mitolojik efsanelerdeki Tanrıları'da eklemekten kaçınmamışlar. Bu Tanrılar ile birebir savaşabileceğimiz ortamlar sunan oyunda, bu Tanrıları mağlup etmek hiçte kolay olmayacak buna emin olabilirsiniz. Bu Tanrıları koruyan muhafızları sizi her seferinde bu hedefinizden alı koymak için sizler ile mücadele eder durumda olacaklar. Bu muhafızlar ve Tanrılar ile mücadele edebilmek için yapımcıların sunuduğu bir nimette gözden kaçmıyor tabii ki. Bu muhafızlar ve Tanrılar ile savaşımıza ortak olacak olan sadık savaşçılar ve güç öğelerini kapsayan birçok Güç Taşı bulunuyor.

" Mytheon gerçekten türünün ilk örneği ve insanlara bu büyüleyici antik dünyaya gözatma şansı verdiğimiz için çok heyecanlıyız. Antik Yunan bu tür bir online oyun tecrübesi için gerçekten eşsiz bir dünya. Üstelik Antik Yunan, oyun içinde keşfedeceğiniz çok sayıdaki mitolojiden sadece biri. Bu tanıtım videosu oyunculara, Mytheon'da bulundukları sürece nelerle karşılaşacaklarını biraz olsun görme şansı veriyor."

İş ve Ürün Geliştirme Direktörü Peter Cesario

" Mytheon 'un kapılarını açtığımız ve oyunda yarattığımız üç boyutlu inanılmaz dünyayı herkese gösterdiğimiz için son derece mutluyuz. Tanıtım videosu; oyuncuların büyük bir merakla bekledikleri geniş haritaların yanı sıra son derece detaylı modellenen devasa yaratık ve yapıları çağırmakta kullanılan Güç Taşları büyüsünün eşsiz oyun dinamiğini gösteriyor. İlerleyen aylarda Mytheon hakkında daha fazla bilgi vereceğiz."

Petroglyph Games Genel Müdürü ve CEO'su Chuck Kroegel