Vahşi Batı'nın derin dünyası sizi bekliyor...


Vahşi Batı her zaman ilgi odağı olan bir dönemdir. Özellikle bunu TV Filmlerinde görmek mümkün. Her Pazar TRT 1'de yayınlanan Vahşi Batı filmlerini hangimiz bilmeyiz? İşte bu durum, şuan yeni yeni de olsa oyun piyasasına da sıçradı. Vahşi Batı konulu oyunların genelinde PC oyunları olmak üzere ilgi görmeye başladı. Ve oyun yapımcıları da bu sıralar nedense bu dönemi anlatan oyunları piyasaya teker teker sürmeye başladılar. PC, Xbox ve Playstation'ın dışına çıkacak olursak, bu doğal sıçramayı MMO oyunlarında da görmek kolay.

Wild Guns adlı şehir kurma oyunuda buna çok iyi bir örnek aslında. Wild Guns'ta, Travian, KingsAge, Ikariam, Klanlar gibi oyunlarında olduğu gibi kendimize bir hesap açıp, herhangi bir sunucuya girerek burada nihai şehrimizi kurarak oyuna başlıyoruz. Bu süreçte gelişiminize yardımcı olacak olan bir rehber, başlangıç adımları için yardımlarda bulunuyor. Bu yardımların getirdiği görevlerin hepsini tamamladığınızda güzel bir ödülüde layık görüyor rehber. Bu ödülü söylemeyeceğim. Oyunu oynayıp görevleri bitirdiğinizde öğrenirisiniz. Görevleri tamamladığınızda rehber artık sizi yalnız bırakacak ve Batı'nın vahşi dünyasında tek başınıza kalacaksınız. Kendi başınızın çaresine bakmak için rehberin size anlattıklarını aklınızda bulundurmanız faydalı olacaktır.
Oyunda ayakta kalmak biraz zor görünse bile, taktiğinizi iyi ayarlayıp şehrinizin gelişimine dikkat ederseniz, en azıllı düşmanlarınızı bile yenmeniz mümkün olabilir. Oyunda hammaddeleriniz ne kadar yüksek ise ayakta kalma şansınız da o kadar yüksek demektir. Bunun için kaynaklarınızın seviyesini arttırmanız gerekiyor. İlk başlarda bunun biraz zor olduğunun farkına varacaksınız ama oyunda bunun kolaylaşması için bir denge kurulmuş. Mesela, Merkez Binası ne kadar yüksek seviye de ise, bina yapımlarının süresi de o kadar azalıyor. Yine her oyunda olduğu gibi ittifakalr kurup düşmanlarına karşı birlik içinde savaşma imkanıda sunulan nimetler arasında yer alıyor. Eğer çabuk gelişip düşmanlarınıza korku salmak istiyorsanız, kaynaklarınızı ve diğer üretimlerinizi, geliştirmelerinizi dengede tutmak size yardımcı olacaktır.

Vahşi Batı'nın bu acımasız dünyası da sizde bir yer edinip, maceraya katılmak istiyorsanız geç kalmadan oyuna kayıt olup bu diyarlarda hak sahipliğine bir kişin daha katıldığını gösterebilirsiniz...

****