Öncelike www.aq.com'a giriyoruz Sitesi biraz komik
rumuzumuzu ,şifremizi yazıp giriyoruz.Oyuna üye olurken e-posta adresi sormadıysa ve ya sorup da siz yazmadı iseniz chat olan serverlere giremezsiniz.Eğer e-posta adresi girdi iseniz chat serverine girdiğinizde bir şey yazınca e-mail verification uyarısı verecektir.Bunun için charınızı aktifleşitirin.Oyuna girdikten sonra sol tarafta olan beyaz healer in üstündeki ünleme tıklayın.

whitehealer - AdventureQuest (AQ)

Tıklayınca Start your story... ye tıklayın.Sonra bir video izleyeceksiniz.Ondan sonra ilk önce öğrenmeniz gereken attack yapmaktır.Bir canavara iki kere hızlıca tıkladığınızda otomatik olarak saldıracaktır.Skill kullanmak için en altta kırmızı-gri renk arasında değişen iki adet kılıç ikonu ve sağındaki ikonlara tıkladığınızda mana yetiyor ise skilli kullanırsınız.Skilller class lara göre değişir.Mp ve hp kazanmak için mavi-kırmızı renkli kalp ikonuna tıklayın.
Daha sonra quest sistemini öğrenelim.Bir ünleme tıkladığımızda yeşil yazılar var ise bunlar quest tir.Onlardan birine tıkladığınızda sizden ne istediğini en altta yazacaktır.Onları gereken sayıda biriktirince tekrar ünleme basın ve turn in diyerek görevi tamamlayın...Ha öncelikle görevi kabul etmek için göreve tıklayınca accept demelisiniz =).Sıra tarafınızı seçmeye geldi...Bunun için ilk önce SwordHaven deki görevleri yapın ve /join castleundead yazıp gönderin ordaki görevleride yapınca en üst katta kralın yanına gidin ve video yu izleyin.Sonra soruda EVİL derseniz kötü,GOOD derseniz iyilerin yanına geçersiniz.Artık oyuna alışmışsınız sayılır .Kestiğiniz canavardan her hangi bir item düşerse onu giyemediğinizi fark edeceksiniz.Onun için /join yulgar diyin ve soldaki adamın ünlemine tıklayın.Sonra enhancement e tıklayın ve soldan hangi grupta yani helm,weapon falan seçin sonra sağ taraftan o giyilmeyen item e tıklayın ve enhance ye tıklayın.Eğer tıklanmazsa sol taraftan yanlış enhance yi seçmişsinizdir.
Şimdi ben size oyunun en güçlü ilk 3 classını söyleyeyim
1.ProtoSartorium
2.Rustbucket
3.Assassin ve bütün Berserker versiyonları.


Paladin inanamıyacaksınız fakat en kuvvetsiz class,çünkü skill leri sadece kendini savunma skilleri ve !! ASLA !! 1 mana bile gelmiyor...Çok kötü bir class ben boşuna emek verip 10 rank yaptım ama siz isterseniz Artix'in class ı hava atarım derseniz benim için farketmez

/Alıntıdır.

Knight'a benzer yönleri var oyunun ama zevkli bir oyundur

İyi oyunlar.