1103002SmallPicture - Grand Theft Auto 4 çıktı

1103002Picture1 - Grand Theft Auto 4 çıktı

Take-Two Interactive Software Inc.'ın başarılı yapımı Grand Theft Auto'nun film gibi yeni oyunu GTA 4 çıktı. Uzmanların "şaheser" olarak nitelendirdiği oyunun satış rekorları kırması bekleniyor. Hayranları oyunu almak için uzun kuyruklar oluşturdu...

Oyunu ilk oynamak isteyen müşteriler, satışa sunulacağı mağazaların önünde gece yarısından itibaren uzun kuyruklar oluşturdu.

ABD ve İngiltere'deki birçok mağaza, uzmanların "şaheser" olarak nitelendirdiği oyunu ilk satın alacaklar için kapılarını gece yarısı müşterilerine açmak zorunda kaldı.

Uzmanlar, oyunun satış rekoru kırarak, Microsoft'un Halo 3'ünün satışa sunulduğu ilk haftadaki seviyesini geçmesini ve bu seviyenin 400 milyon doları bulmasını bekliyor.
İncelemeler olumlu

Oyunla yapılan ilk incelemelerde izlenimlerin olumlu olması oyunseverlerin heyecanını daha da artırmış durumda.
Yeni versiyonda farklı kamera açılarından çok küçük detaylara bile özen gösterilmesine kadar birçok yenilik bulunuyor.

Electronic Arts bu oyunun peşinde

Oyunun popülaritesinin yüksekliği diğer oyun yapımcılarının da dikkatini çekiyor. GTA 4 çıkmadan önce, Electronic Arts firması Take Two'ya hisse başına 26 dolar önermişti.. Teklif yapıldığında Take-Two'nun işlem fiyatı ise 15,83 dolardı.

EA'nın Take-Two'nun değerinin çok üstünde yaptığı bu teklif reddedilmişti. Firma yetkililerinin GTA 4 çıktıktan sonra hisse değerlerinin daha da artacağına inandıkları bu nedenle bu teklifi reddettikleri iddia edilmişti.