NCsoft, devasa online oyunu Tabula Rasa'nın fişini çekmeden önce oyunculara bir güzellik yapmayı ihmal etmiyor. Ücretsiz oyun keyfi için haberimizi okuyun.


tabula rasa 801227352976 - Tabula Rasa da Dükkanı Kapatıyor

Devasa online oyun Tabula Rasa'yı oynayan ya da merak edenlere bir iyi, bir de hayli üzücü haberimiz var. Önce kötüden başlayalım; NCsoft, Tabula Rasa'nın beklenen oyuncu nüfusunu sağlayamadığı için 28 Şubat 2009 tarihinde kapılarını kapatacağını açıkladı. Richard Garriott tarafından tasarlanan Tabula Rasa, uzay teması ve diğer kendine özgü yönleriyle her zaman ilgi çekici bir oyun olsa da, NCsoft'un beklediği başarıyı yakalamamış görünüyor. Oyunun kapatılmasıyla birlikte oyun için gerçek zamanlı çalışan ekip de işten çıkarılacak.

Ücretsiz Oyun Süresi

İyi haber ise, 10 Ocak'tan başlayarak, şubat sonuna kadar Tabula Rasa ücretsiz hale getirilecek. Yani oyun bir aydan uzun bir süre boyunca bedava oynanabilecek. Tabula Rasa, 2001'de duyurulmasına rağmen ancak 2007 yılında piyasaya sürülebilmişti. Yapımı bu kadar uzun süren bir oyunun ömrünün bu kadar kısa olması, video oyunları sektörünün ne kadar acımasız olabildiğini de gözler önüne seriyor.