Capcom tarafından Xbox Live'a sunulan Resident Evil 5 Versus Mode, 400 MS Puanıyla satışa verildi. Dosyanın büyüklüğü 1,86 Mb., görünüşe bakılırsa data, zaten orjinal dvd'de bulunuyor ve bu yüklediğimiz sadece onu açmak için ek bir dosya.

İlk başlarda Status 80070570 hatası veren download ekranı, sonradan Live ekibinin çalışmaları ile bu hatayı artık vermiyor.

Bu eklenti ile iki adet mode oyuna eklenmiş oluyor. Bunlar;

Slayers (Köleler): Mercenaeries'e yakın bir oyun tarzında geliyor. Ancak, oyuncular birbirleri ile enfekte olmuş olan yaratıkları öldürmek konusunda yarışıyorlar. Ölen oyuncu puan kaybediyor ve haritanın herhangi bir yerinde yeniden diriliyor. Ama bu, bölümün boss'unun yanında da olabildiği gibi, tam savaşın ortası da olabiliyor. Ölme konusunda herhangi limitiniz yok. Ancak, çok ölürseniz de puan kaybedeceğinizden lider olma avantajını yitiriyorsunuz. Çoğunlukla oyuncular 6 (Normal/Veteran) level'ine kadar çıkabiliyorlar. Kazanmak için ise, 10(Pro Level) da liderin bu enfeksiyon kapmış yaratıklarla mücadele etmesi ve yenmesi gerekiyor.

Oyunda ayrıca zaman ve kombo bonuslarıda puan almanız konusunda size yardımcı oluyor.

Surviviors (Yaşam Mücadelecileri): Oyuncuların oyuncularla karşılaştığı bir oyun modu. Bu bölümde de agresif düşmanlarımız var. Ancak,onları öldürmek bize puan kazandırmıyor. Esas amacımız rakiplerimizi öldürmek. Ama bir yandan da bu enfeksiyon kapmışlardan en az zararı almamız gerekiyor.

Her iki modda 2 ye 2 ekip dövüş (team combat) modlarını içeriyor.wol error - Resident Evil 5 Versus Mode Xbox Live'a ve PSN'e geldiResmi orjinal boyutunda görmek için buraya tıklayınız.re5versus - Resident Evil 5 Versus Mode Xbox Live'a ve PSN'e geldi


Bu eklenti ile yeni archievement'lar da gelmiş bulunuyor. Bunlar aşağıdaki gibi sıralanmış bulunuyor;


- Army of One - Slayers'da 30 maç kazanın.
- Eye of the Tiger- Survivors'da 30 maç kazanın.
- The Team that slays together - Team Slayers'da 30 maç kazanın.
- We Will Survive - Team Survivors'da 30 maç kazanın.
- Keep the good times rolling - Slayers'da 20 yok edici kombo yapın.
- It takes two to tango - Team Slayers'da 40 yok edici kombo yapın.
- It's all about the points - Survivors'da en az 40.000 puan alın.
- There is no "I" in team - Team Survivors'da en az 80.000 puan alın.
- Let's get this party started! - Versus'da bütün seçilebilen karakterleri açın.
- Bring the Pain - Versus'da en az 100 oyuncuyu öldürün.

Aldığımız bilgilere göre, Resident Evil 5 Versus Mode PSN'ede gelmiş bulunuyor. ingiltere PSN'de 3,99 Paund'dan, A.B.D. PSN'de 4,99 US $'dan satışa sunulmuş bulunuyor.