filesphp?filealiceposter 941278076 583463183 - ALİCE {=korku oyunu=}

Dİkkatimi çeken yerleri kırmızı yazdım ama bence hepsini okuyun::: ===>

“Alice Harikalar Diyarında” hikayesini küçüklüğünde dinlemeyen yoktur. American McGee’s Alice de adıyla anlaşılacağı gibi “Alice Harikalar Diyarında” ile bağlantılı bir oyun. Alice’in en göze çarpan tarafı oyunun senaryosu ; oyunda biz Alice’iz ve masalda olan güzel ve renkli diyar yerine kanlı , karanlık ve korkunç bir diyarla karşılaşıyoruz.

Oyuna Alice’in hikayede olduğu gibi farklı bir dünyada kendisini bulmasıyla başlıyoruz. Alice’imiz ailesiyle birlikte huzur içinde yaşarken birden evlerinde yangın çıkıyor ve Alice’in annesi ve babası Alice in gözü önünde ölüyor. Bunun üzerine Alice deliriyor ve akıl hastanesine kapatılıyor. Alice orada uyandığında Alice’in oyuncak tavşanı beni izle diyor ve onu izlemeye başlıyoruz. Arada sırada bize oyun hakkında bilgi veren bir kediyle karşılaşıyoruz. Kedi , oyunun karanlık senaryosuna uyması için kemikleri gözüken ve sinir edici bir şekilde sırıtan bir kedi...

Alice’imizin ilk silahı uzun bir bıçak oluyor. Bu bıçakla bize doğru gelen gardiyan benzeri yaratıkları doğruyoruz. Sonraki silahlarımız masalda olan iskambil kağıtları ve onun gibi alet-edevat oluyor.

Alice oyunda diyarı yöneten kötü kraliçeyle savaşmak için gelen kahraman rolünde. Oyunda şehirde dolaşan şirinlere benzeyen işçilerin dertlerini dinleyerek ve gelen yaratıkları keserek ilerliyoruz. Ara sıra Alice yerde bulduğu kırmızı iksiri içiyor ve önlüğü kana bulanmış, boynuzları çıkmış sinirli bir ateş küpüne dönüyor. Zaten Alice ona dönüştüğünde hiçbir şey tanımıyor ve etrafı dağıtıyor

Oyunda sağlık sorunu yok. Her zaman etrafta olan kırmızı kristaller sağlık sorunumuzu ortadan kaldırıyor. Ayrıca her öldürdüğü adamdan da kırmızı kristaller çıkıyor. Oyunda çoğu zaman bıçak kullanıyorsunuz ara sıra silah çıkıyor ama hemen cephanesi bitiyor ve anlayacağınız oyunda cephane bulmak çok zor olduğu için Alice’imiz oyunun genelini bıçağıyla geçiriyor. Oyunda ilerledikçe oynadığınız dünya gitgide sinir bozucu olmaya başlıyor , eğer oyun kabuslarınıza girerse şaşırmayın.

Oyunun sesleri güzel ama görüntüler güzelden de öteye gidiyor ve etkileyici olmayı başarıyor. Oyun zaten quake motoruyla yapılmış yani kendi kendinize bu oyunun niye atmosferi çok güzel deyince cevabınız hazır oluyor. Oyunda sistem gereksinimleri çok düşük ram’inizin 64 mb olması bile bu oyunu güzelce oynamaya yetiyor. Zaten oyunu yüklerken bize makineniz 64 mb ise minimum , daha fazlaysa typical yükleyin deniliyor.

Yapımcı Rogue Entertainment’in , Quake Mission Pack‘ten sonra çıkardıkları Alice , atmosferi ve eğlenceli oynanışı nedeniyle alınması gereken bir oyun. Tavsiye edilir.


alice - ALİCE {=korku oyunu=}