Assassin's Creed II Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen, Ubisoft tarafından yayımlanan, Assassin's Creed'in ardılı, henüz çıkmamış açık uçlu aksiyon-macera oyunudur. Oyunun Kuzey Amerika'da 17 Kasım 2009'da,PAL bölgelerinde ise 20 Kasım 2009'da çıkması öngörülmüştür.

assassins creed 2 cover - Asassin's Creed 2

Konu

Olay örgüsüyle ilgili fazla şey bilinmezken oyununcunun, Ezio Auditore di Firenze adında genç, sonradan suikastçi olmuş bir asilzadenin rolünü yapacağı doğrulandı. Oyunun yaratıcı yönetmeni Patrice Desilets ile yapılan bir röportajda oyunun ana karakteri Ezio'nun ailesinin öldürüldüğü ve Ezio'nun, ailesinin intikamını almak için mücadele edeceğini açıkladı. Tıpkı birinci oyundaki Altaïr gibi, Ezio, Abstergo tarafından yakalanmış bir barmen olan Desmond Miles'ın atalarından biri. Aynı zamanda Ezio, Üçüncü Haçlı Seferi döneminde Kutsal Topraklar'da yaşayan Altaïr'in torunlarından biri.

Atası Altaïr'den farklı olarak iki tane gizli bıçağı ve ekleme olarak sol gizli bıçağında ateşli bir silah var. Oyunun 1486 yılında Rönesans İtalyası'nda geçmesi planlanıyor. Bu, ilk oyundan 295 yıl sonrasına denk geliyor.Assassin's Creed'deki gibi karakterler Leonardo da Vinci, Niccolò Machiavelli, Caterina Sforza, Lorenzo de' Medici gibi tarihi kişiler üzerine kurulu.Altaïr'den farklı olarak Ezio, gizli bıçağı için parmaklarını kesmemiş. Bu icat kendisine oyun boyunca yardım eden Leonardo da Vinci tarafından verilmiş.

Oyun Venedik, Floransa , Roma ve Toskana çevresinde geçiyor. Ayrıca oyunda San Marco Basilikası, Büyük Kanal ve Rialto KöGoogle Page Rankingüsü gibi yerler de olacak.


Oynanış

Assassin's Creed 2 açık uçlu oynanışıyla bizi bir açık dünyaya götürecek, oyuncunun şehirde serbest dolaşmasına izin verecek. Game Informer'da yayınlanan bir yazıya göre oyuncunun yüzme, Venedik'teki kanalları gizlenme yeri olarak kullanma, korumaları suya fırlatma gibi yetenekleri olacak. Ayrıca oyunun yaratıcı yönetmeni Patrice Desilets, E3 2009'daki konuşmasında Ezio'nun oyunda "küçük botlar sürebileceğini" doğrulamıştır. Eski oyundan farklı olarak oyunda gece ve gündüz döngüsü yaşanabilecek. Tarihi bir şahıs olan Leonardo da Vinci, oyunda Ezio'ya çeşitli silah ve aletler temin eden birisi olarak canlandırılacak. Oyunun bir bölümünde oyuncu Leonardo'nun uçan makinenesini kullanabilecek. Oyuncu makineye irtifa kazandırmak için sıcak havaya ihtiyaç duyacak. Bunun için şehrin belli yerlerinde yakılmış ateşlerin üzerinden geçmek zorunda. Ayrıca oyuncuyu oyuna bağlamak için yeni görev çeşitleri olacak. İlk oyundakilere ek olarak yaklaşık 10 daha görev çeşidi daha gelmesi bekleniyor.

Geliştirme Süreci

-26 Kasım 2008'de Yves Gullemot Assassin's Creed 2'nin geliştirilmekte olduğu resmen doğruladı. Çoğu kişi oyunun fransız ihtilalindeki olaylar çevresinde geçeceğini iddia etse de sonradan yanlış olduğu anlaşıldı.

-6 Nisan 2009'da bir üzerinde kafatası, bazı gizli bıçak tasarıları ve Leonardo'nun uçan makinesinin çizimleri olan bir kağıt içeren bir video yayınlandı

-16 Nisan 2009'da Game Informer dergisi, oyunla ilgili bazı detaylar ve Ezio'nun resimlerini yayınladı. Ubisoft ise başka bir trailer yayınladı ve oyunu resmen duyurdu.

-Mayıs 2009'da Sebastien Puel ile yapılan bir röportajda oyunun yapımında 450 kişinin çalıştığı, bunun ilk oyununkinin üç katı olduğu açıklandı.

-1 Haziran 2009'da Ubisoft E3'te 4 dakikalık oyunun başlangıç videosunu yayınladı.

-2 Haziran 2009'da Sony Pres Konferansında 6 dakikalık ilk oyun içi video yayınlandı.


Sınırlı Sürüm

Oyunun siyah ve beyaz olmak üzere iki sınırlı sürümü olacak. Siyah sınırlı sürümde oyunun bir bölümünde kazanılan pelerinli "Usta Süikastçi" Ezio heykelciği, oyun içinde 3 bölüm daha fazla, oyunun geliştirilmesiyle ilgili bilgi veren "Gizli Anlaşma" kitabı ve oyunun bestecisi Jesper Kyd tarafından hazırlanmış oyunun müzikleri olacak. Diğer "Beyaz Sürüm" Avusturalya'da Playstation 3 ve Xbox 360 için çıkacak, kişisel bilgisayara çıkmayacak. Bunda da Ezio heykelciği olacak. Eğer erken sipariş verilirse t-shirt de satın alınılabilecek.

Assassinscreedblackedition - Asassin's Creed 2

28508 assassins creed ii orig - Asassin's Creed 2