bioshock 2 21258549047 - BioShock 2'yi Herkes Oynayamayacak!

9 Şubat'ta PC, PS3 ve X360 için raflarda yer bulacak olan BioShock 2'nin ESRB reytingi belli oldu. Bilindiği üzere, içeriğindeki şiddet ve pornografi öğelerine bakılarak verilen puanlar neticesinde, oyunlara belli yaş sınırları koyuluyor. Merakla beklenen BioShock 2'nin ESRB reytingi "M", yani Mature (Yetişkin) oldu.

Dolayısıyla BioShock 2 yalnızca 17 yaş üzerindeki kullanıcılara satılabilecek. Yapımın hikayesi gereği, Rapture'daki ilk Big Daddy'yi yöneteceğiz. Bu kez büyük düşmanımız ise, ilk BioShock'da karşımıza çıkmayan Big Sister. Oyunun öyküsüne göre Little Sister'lardan biri, diğerlerinden uzaklaşarak büyüyor ve oldukça güçlenerek, Big Sister haline geliyor. Tüm Big Daddy'lerden daha güçlü olan Big Sister, çevredeki bütün Little Sister'ları toplayarak, Big Daddy'lerden uzaklaştırıyor.

Biz de dahil olmak üzere tüm Big Daddy'ler, küçük kızları kurtarmak için bu yeni düşmanın peşinden gideceğiz. Yalnız bu yolda kimse kimseye dost değil, yani aynı amaç için çabaladığımız Big Daddy'ler bile birbirine düşman. Dolayısıyla bir yandan Big Sister felaketiyle uğraşırken, diğer yandan birbirini engellemeye çalışan Big Daddy'lerle uğraşacağız...