Burdan İzleyebilirsiniz
Popüler oyundaki eşcinsel içerikli sahneler, yeni bir bilgisayar oyunu skandalına neden oldu!Oyun tutkunları Köln'deydi...

Erotik sahneler oyun yasaklattı Bir elf ve bir insan erkeğin bu sahneleri büyük skandala sebep oldu 1Dragon Age: Origins'de seks sahneleri olay oldu! 2Farklı tepkiler de var ve bu ilk de değil! Bilgisayar oyunlarında oldukça tecrübeli bir isim olan ve Baldur's Gate, Star Wars: Knights of the Old Republic gibi klasik serilere imza atan Bioware'in yeni RPG'si skandal yarattı.

Popüler RPG oyununda aynı cinsiyetten iki karakter cinsel ilişkiye girebiliyor. Oyuncunun kontrol ettiği karakter, Zevran isimli bir sanal karakteri belli diyalog seçenekleri takip edildiği takdirde cinsel ilişkiye ikna ediyor. İki erkek karakterin cinsel ilişkiye girdiği de oyun içerisinde açıkça görülebiliyor. Görüntüler pornodan ziyade erotik içerikli olsa da bu sahneler pek çok oyuncuyu şok etmeye yetiyor da artıyor.

Büyük rahatsızlık uyandıran ve yorumcular tarafından Brokeback Mountain filmine benzetilen kısa canlandırma YouTube üzerinde en çok izlenen videolardan birisi olma yolunda ilerliyor. YouTube yorumcuları, Zevran karakterinin gay mi, biseksüel mi olduğunu tartışıyor. Bazı yorumcular elf ırkından bu karakteri büyülü bir ateş topuyla yok etmek istediklerini belirtiyorlar.