Oldukça meraklısı olan GTA V oyunu hakkında gelen son bilgiler...

Rockstar Games her versiyonuyla olay yaratan GTA konusunda en sonunda bir açıklama yaptı. Yeni versiyonun çıkıp çıkmayacağı ile ilgili sorulara yanıt aranırken Janco Partners firmasından Mike Hickey oyunun E3'ten önce duyurulabileceğini söyledi.

GTA V'in önceki Grand Theft Auto oyunlarından çok daha fazla satacağını iddia eden Hickey gelmiş geçmiş en iyi oyun geliştirme ekibine sahip olan oyunun yine bir klasik olacağını savundu.

GTA serisini yaratan firma Take Two geçtiğimiz yıl içerisinde bir açıklama yapmış ve tam anlamıyla kafaları karıştırmıştı.

"Oyunu duyurmayacağız. Oyunu ne zaman duyuracağımızı da duyurmayacağız. Ve oyunu duyurmakla ilgili nasıl bir strateji geliştirdiğimizi de duyurmayacağız. Oyunu duyurmak için geliştirdiğimiz stratejinin nasıl bir strateji olduğunu da duyurmayacağız" diyen T2 genel müdürü Strauss Zenick' in bu açıklaması oyun ile ilgili soru işaretlerini de beraberinde getirmişti. Konuyla ilgili konuşan Rockstar yetkilisi Dan Houser ise önce oyunla ilgili karakterleri oturtmak istediklerini, oyunu ise daha sonra geliştireceklerini belirtti.