Duyurulmasının ardından sürekli ertelenen oyun Duke Nukem daha piyasaya çıkmadan +18 damgası yedi. İşte buna sebep olanlar.

Piyasaya çıkmasının ardından oyunseverlerin gönlünde taht kuran Duke Nukem, ikinci oyunuyla geliyor. Tam 14 yıl önce duyurulmasının ardından sürekli ertelenen oyun sonunda bekleyenlerine kavuşacak. Gearbox firmasıyla gelecek olan oyun; PC, Playstation 3 ve Xbox360 platformları için raflarda olacak. Ancak oyunseverler oyunu bekleyedursun, daha oyun piyasaya çıkmadan yasakları ortaya çıktı. +18 ibaresi bulunacak olan oyunda yer alan aşırı kan, küfür, vahşet ve çıplak kadınlar oyunun sorunları arasında gösteriliyor.

dukenukemorta - Duke Nukem(+18) 14 yıl sonra çıkıyor!
Oyunda sadece eller kullanılarak öldürülen insanlar, kafeslere kapatılmış ve yine ölümü bekleyen insanlar oyunun vahşet içeren sahnelerinden birkaçı. Oyun içinde kullanılan dilin de ağır olduğundan bahsedilirken eski oyunda da yer alan striptiz kulüpleri bu oyunda da karşımıza çıkıyor. Ancak bu sefer önceki oyuna göre grafiklerin dışında detaylar da göze çarpıyor. Oyun boyunca üstsüz kadınlarla da iletişim halinde kalmak da gerekebiliyor. Oyun daha çıkmadan adından oldukça söz ettirmeyi başaracak gibi ve başarıyor da. Oyunun 2011 Mayıs'ının başlarında piyasaya çıkması bekleniyor.