İnsanların CV'lerinden yapılan çıkarımlar, Twitter konuşmaları, alan adı satın almalar derken, Grand Theft Auto V muhtemelen bugüne kadar piyasaya çıkmamış olup da hakkında en çok konuşulan oyun olabilir. Peki bakalım bugüne kadar neler öğrendik, neler biliyoruz. İşte hepsini bir başlık altında toparladık.


11 - Grand Theft Auto V hakkında neler biliyoruz ?


2012'nin mart ayından önce piyasada olmayacak bu birincisi. Oyun hakkında böyle düşünülmesinin sebebi, endüstri analistçisi Doug Cruetz'in söyledikleri ve analizleri. Ayrıca oyunun Liberty City'de geçmeyeceğini de tahmin edebiliyoruz. Bunun sebebi de, Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City oyununda Rockstar'ın bu temaya "güle güle" demesi.

Yani oyun kesinlikle Liberty City'de geçmeyecek ve muhtemelen Los Angeles ya da yaratılacak bir muadilinde geçecek. Bu bilgi de Rockstar'ın bir cast ajansından yaptığı talepte, Amerikan, göçmen ve Kaliforniya'lı tiplerine uyacak insanlar arıyor olması. Yani Los Angeles yeni durağımız olabilir.

Bunların haricinde oyunda bulunacak karakterlerin, uyuşturucu bağımlıları, hippiler, sahtekarlar ve çatlak insanlar olacağı biliniyor. Gerçi bu durum her GTA oyununda zaten böyleydi, değişeceğini düşünmüyoruz dersek kısaca daha güzel olacaktır. Ayrıca oyunun ana karakterini Gilbert Gottfried seslendirecekmiş. Gilbert daha önce Family Guy'da bir atı seslendirmişti. Ayrıca 30 Rock isimli dizide de kendisini oynamıştı.


10 - Grand Theft Auto V hakkında neler biliyoruz ?

Oyunun ana karakterinin bir FBI ajanı olacağı da bilinenler arasında. Son olarak da GTA serilerinden alışık olduğumuz parodi amaçlı web sitelerinin artarak açılmaya devam edeceği tahmin ediliyor. Şimdilik Rockstar'ın en çok beklenen projesiyle ilgili bilinenler bunlar. Detaylar geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.