Biliyorum, pek çok oyuncuya bu oyunun ismi pek de ilgi çekici gelmiyor ama aslında projenin başındaki isimlerin kim olduğuna bakarsanız, heyecanlanmamak elde değil.

Peki kim bu isimler? Efsane oyunlardan Resident Evil’ın yaratıcısı Shinji Mikami. Killer 7, Fatal Frame 4, No More Heroes gibi birçok oyunun başında olan Goıchi Suda (herkes onu Suda 51 olarak tanır). Yine unutulmazların arasına adına yazdıran Silent Hill oyunun müziklerine yapan ünlü besteci Akira Yamaoka.

Mikami’nin Capcom’dan ayrılışı, Yamaoka’nın Konami’den kopması, onları Suda 51’in liderliğinde oyun geliştiricisi Grasshopper Manufacture (Suda51’in başkanı olduğu) firmada bir araya getirdi. Bu adamların ortak noktalarından biri de korku türüne yakın olmaları. İşte bu noktada ortaya yeni bir proje çıktı ve bu üç efsane adam Shadows of the Damned oyununda bir araya geldiler.

Besteci koltuğunda Akira, yönetmen koltuğunda Goıchi, yapımcı koltuğunda ise Shinji oturursa, acaba ortaya nasıl bir oyun çıkacak merakla bekliyoruz.

Aşk, ölüm… Şeytan ve iblisler

Projenin başında iki kaçık adam olunca hiç de alışık olmadığımız bir oyunla karşılaşacağımızı düşünmek olası. Kendi hayal dünyalarını, uçuk noktalarını bu oyuna yansıtmak istemişler, oyunla alakalı birçok videoda bunlara hepimiz şahit oluyoruz.


4 - Shadows of the Damned (Üç Silahşörler birarada...)


Daha önce oynadığımız oyunların dışında bir oyunla tanışacaksanız. Korku, aksiyon, psikolojik- gerilim yani aklınıza gelebilecek her türlü absürtlüğü bu oyunda bulacaksınız. Aşk ile başlayan, daha sonra lanetlenen, şeytanla savaştığımız ve sonunda cehenneme gittiğimiz oyunlardan bir örnek daha göreceğiz.

Ana karakter, motorsiklet binicisi, vücudundaki ilginç dövmelerle dikkat çeken, renkli deri ceketleri bir o kadar değişik olan Garcia adında birisi. Sevgilisi Paula’nın iblisler tarafından kaçırılması sonucu kovalamaca başlıyor.

Garcia, bu kovalamaca sırasında karşısına çıkan tüm yaratıkları yok etmesi gerekiyor. Tabii ki bu kolay bir iş değil, bu korkunç yolculukta onun en yakın arkadaşı İngilizce konuşan bir kafatası olacak. Bu kafatasının sayesinde, kendi isteğiniz doğrultusunda silahlarınızı başka bir silaha dönüştürebileceksiniz. Kafatasının kılavuzluğu sayesinde çok fazla can kaybetmeden düşmanlarınızı geçmek için mücadele vereceksiniz.