Şu sıralar ülke gündemini şike soruşturması kaplamış durumda. Her dakika yeni bir gelişme yaşanabiliyor, yeni haberler merakla bekleniyor.

Yeni gelen bir haber de oyun dünyasını ilgilendiriyor. Belirtilenlere göre Türkiye Futbol Federasyonu, daha önce EA Sports ve Konami firmalarıyla lisans anlaşmasını tek elden yaparak, Süper Lig takımlarının oyunlarda yer almasına izin veriyordu. Lakin verilen yeni bir karara göre, artık bu işle federasyon ilgilenmeyecek.


1 - FIFA 12 ve PES 12'de Türk takımları olmayabilir !Yeni uygulamaya göre oyun firmaları, yaptıkları oyuna eklemek istediği her takım için gidip takım yöneticileriyle bire bir görüşmek zorunda. Yani FIFA 12'de 18 Türk takımının yer alması için, EA yetkililerinin 18 farklı takımla da masaya oturması gerekiyor, ki görünüşe göre şu an hiç bir anlaşma yapılmamış. Açıkçası bu uygulama karşısında, EA'in yanında Konami'nin de bir şeyler yapabilmesi zor görünüyor.

Ek olarak devam eden soruşturma ve şu an futbol gündemindeki belirsizlik sebebiyle FIFA 12'de Super Lig'in yer almaması, PES 12'de de Şampiyonlar Ligi'ne katılmaya hak kazanan Türk takımlarının yer almaması gündemde.

Bakalım sonuç ne olacak?