http://www.youtube.com/watch?v=qLGxu...layer_embedded

Last of Us'ın duyurulmasının ardından, arkasındaki firmanın Naughty Dog olmasından kaynaklı olarak beklentiler oldukça yükseldi. Önce "Survival / Horror" olarak tanımlanan yapımın daha sonra bu türde olmayacağı ortaya çıktı.

Bir süredir sessiz kalan firma Official PlayStation Magazine UK adlı dergi aracılığıyla bu sessizliğini bozdu ve oyunun yeni detaylarını açıkladı.

Görünüşe göre Last of Us, Uncharted serisi kadar çizgisel bir oynanışa sahip olmayacak. Fakat bu açık dünya (open-world) oynanış anlamına da gelmiyor.

Oyunun içerisinde kahve dükkanları gibi bazı belli başlı yerlere oyuncular girip çıkabilecekler fakat bu tamamen opsiyonel olacak. Yani girmek ya da girmemek sizin elinizde demek daha doğru olacak.

Ayrıca oyunda silahlı çatışmaların ön planda olmayacağı da gelen yeni haberler arasında. Zaten yayımlanan ilk tanıtım videosunda Ellie ve Joel'in öldürdükleri kişiler üzerinden mermiler topladığını yani oyunda mermi sıkıntısı yaşanacağını da anlayabiliyorduk.

Son olarak iki karakterin birbirlerine oyun içerisinde bazı noktalarda yardım etmek zorunda kalacakları ve bu durumun çok sık gerçekleşmeyeceği de yapılan açıklamada yer alıyor.

Last of Us'ın ne zaman piyasaya sürüleceği henüz bilinmiyor. .